У Львові відкрили виставку “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині” (відео)

0
787
Екпозиція виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”
Екпозиція виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”

В п’ятницю, 13 грудня 2019 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”, присвяченої 180-річчю від дня народження художника.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Традиційно,  уже багато років, на 13 грудня, дату, яку ми вважаємо днем народження музею, ми готуємо нашу фондову виставку. Сьогодні ми маємо виставку одного з найбільш визначних українських митців другої половини ХІХ ст., фактично засновника українського живопису серед художників Корнила Устияновича.  Художника, який походить з родини одного з провідних діячів «Руської трійці» Миколи Устияновича, котрий був парохом в селі Вовків, де Корнило Устиянович народився”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

На виставці представлено понад 70 малярських й графічних творів художника зі збірок Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Музею мистецтв Прикарпаття, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, Денисівського краєзнавчого музею, львівського храму Преображення Господнього та церкви Святого Архистратига Михаїла с. Саджава Богородчанського району Івано-Франківської області, а також полотно «Бойко на тлі гір», яке належить до приватної збірки.

Отець Андрій
Отець Андрій

“Сьогодні відкриваємо виставку художника, іконописця, дослідника,багатогранної особи, скарбу української нації, нашого народу. Жив він у непрості часи, коли було важко відстоювати свою українську ідентичність, але він над цим працював і спадщину після себе залишив дуже-дуже велику. Багато є його картин, розписів іконостасів,ікони – це надбання не тільки його особисте, а спадщина всієї нашої церкви і українського народу”, – наголосив отець Андрій на відкритті виставки.

Виставка покликана глибше познайомити нас з багатогранною діяльністю Корнила Устияновича як художника, що працював у різних видах і жанрах образотворчого мистецтва, з його новаторськими пошуками й починаннями у національному мистецтві. В межах виставкового проєкту вперше буде ширше представлене церковне малярство – одна з важливих сторінок творчої діяльності Корнила Устияновича.

“Наш Національний музей у Львові ім.Андрея Шептицького від самих початків своєї діяльності збирав твори Корнила Устияновича і можливо ми маємо найбагатшу на сьогодні збірку творів художника як малярських,так і графічних. І, як правило, на ювілейних виставках художника ми виставляли нашу колекцію. А сьогодні наша виставка є особлива, тому що ми вирішили розширити наші кордони і також представити твори Корнила Устияновича з Національного музею Гуцульщини і Покуття з Коломиї, є твори з Денисівського краєзнавчого музею,з Івано-Франківського краєзнавчого музею,з Музею мистецтв Прикарпаття. Є ікони з Саджави з храму архистратига  Михаїла і є твори , які ми добре знаємо, які є найкращими з усієї творчості художника – «Мойсей» та «Христос перед Пилатом» з нашої церкви Преображення Господнього у Львові.

Оксана Жеплинська
Оксана Жеплинська

Насамперед наша виставка покликана розкрити постать Корнила Устияновича  як художника, бо знаємо, що він працював в різних ділянках культурного нашого життя, але хотіли показати його насамперед художником. Художником, який перший в другій пол. ХІХ ст. чи не єдиний взявся за відродження нашого національного мистецтва. Який першим вказав ті шляхи, якими потім пішли наші наступні покоління українських художників в кінці ХІХ – ХХ ст.”, – розповіла куратор проекту, завідувачка відділу живопису ХІХ початку ХХ століть Оксана Жеплинська.

Експозицію виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині” можна буде оглянути в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 23 січня 2020 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.