У Львові відкрили першу в Україні Wiki бібліотеку

660
У Львові відкрили першу в Україні Wiki бібліотеку

Цього понеділка відбулася церемонія урочистого відкриття сучасної книгозбірні, повідомляє видання День.

На сьогодні у Wiki бібліотеці зберігаються понад 20 000 книжок різних авторів та жанрів. Приміщення обладнане всіма комунікаціями, системою контролю температури повітря і музичною системою. Також бібліотека є точкою роздачі wi-fi.

На побудову і обладнання будинку книги було витрачено 2 млн. гривень. Гроші були виділені з міського бюджету. Сумарна площа всіх залів становить 175 кв. метрів. Будівництво почалося півтори роки тому.

Wiki бібліотека є першою частиною освітнього комплексу Lviv open lab. Будівництво другої, як стверджують відповідальні особи, буде закінчене в жовтні цього року. Комплекс включатиме в себе фізичну, хімічну і біологічну лабораторії, а також 3d-принтер, обладнання для роботи із деревом, і медіацентр. Всі майстер-класи і заняття в ньому будуть безкоштовними.

Приміщення книгозбірні розташоване на першому поверсі житлового будинку Сихівського району, за адресою пр. Червоної калини, буд. 58.

Завідувачка книгозбірні Ольга Василевич зазначила, що цей заклад стане джерелом  інформації для вікіпедистів, причому кожен з відвідувачів буде мати змогу власноруч доповнювати найвідомішу онлайн-базу знань. Жінка також відмітила, що на сьогодні вже неозброєним оком  можна побачити реформи у інституції бібліотек. «На нас вже не дивляться, як на «цвинтар». Читачів сьогодні стає дедалі більше, і це не може не радувати», – каже вона.

Редактор Вікіпедії Юрій Булка, зазначив, що Wiki бібліотека може стати одним з координаційних центрів вікіпедистів у Львові. Також чоловік зазначив, що всі дописувачі сайту є волонтерами, для котрих дуже важливим є створення україномовної бази знань.

Wiki бібліотека стала третім сучасним представником інституції, що підпорядкована централізованій бібліотечній системі для дорослих м. Львова. Перші два сучасні будинки книги – перша львівська медіатека і бібліотека Urban.

Микита ГАВРИЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.