У Львові відкрилася виставка Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

668
Експозиція виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»
Експозиція виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

Вчора, 16 березня 2016 року,  у виставкових залах ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького (м.Львів, вул.Стефаника, 3) відбулося відкриття виставки «Малярство. Дія друга» Петра Сметани. На виставці представлені живописні роботи створені Петром Сметаною протягом 2013 – 2015 років.

Відкриття виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»
Відкриття виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

2007 року Петро Сметана, вперше взяв участь у вистаці малярства. Його фарби тоді були постімпресіоністичні – промовисті та яскраві. Сюжети творів мальованих з натури багатоскладові і близькі до класичних. Його твори відразу ж набули популярності, бо публіка любить зрозумілу красу, що вибухає чистими враженнями зі знаком плюс. Отже, його першою дією була емоція.

Пізніше почалися пошуки і переосмислення. Емоція сповільнювалась і перетворювалась на роздуми поступово. Фарби ставали більш ахроматичними, сюжети менш буквальними. В абстрагованій натурі, можна тепер лиш вгадувати обриси матеріального і навколишнього, філософію світла і спокою. Нові фактури, пов’язані з новою малярською технікою з використанням емалей, тепер нагадують красу висохлого листя й каміння, фіордів та японських садів. Почав з’являтися інший світ – світ художника Петра Сметани. Відбулася друга дія, що стала думкою.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА
директор мистецької галереї «Зелена Канапа»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.