У Львові відкрилася виставка Ірини Данилів-Флінти «Малярство»

536
Ірина Данилів-Флінта
Ірина Данилів-Флінта

З 5 до 28 лютого в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) триватиме виставка Ірини Данилів-Флінти «Малярство». Презентовані живописні роботи охоплюють техніки акрилового малярства та олійну пастель.

Між найновішими пошуками актуальної форми та звичайним салонним кічем завжди має стояти глибоке досконале мистецтво, в якому можна відчитати вправну розмову художника з предметним світом, авторську жагу поділитися радістю споглядання краси чи екзистенційну відвертість про наболіле.

Ірина Данилів-Флінта. Сон літньої ночі, 2020, акрил
Ірина Данилів-Флінта. Сон літньої ночі, 2020, акрил

Реалії життя, в яких творила Ірина Данилів в останні роки, а особливо обставини останніх місяців зі світовим колапсом пандемії, не дуже сприяли позитивній мотивації у творчості. Художниця натомість знайшла рецепт свого, а потім і суспільного «порятунку» в радості настроєвої перцепції. У діапазоні багатьох мотивів цього жанру – різноманітні натюрморти, квіти, реальні та вигадані, мальовані задля естетичної насолоди.

Іншим видом є панорамні пейзажі, які художниця спостерігала у близьких подорожах: ритми полів, доріг та узлісь, що трансформуються в медитативні структури-плетива. Метод творення асоціацій і метафор у цих стилізованих формах також близький Ірині Данилів-Флінті, бо дає відчуття співсотворення «чуда». У цих смислових конструкціях заховані спогади важливих митей життя, інколи навіть тривожні марення чи своєрідні пророчі візії.

Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»
Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»

Експозиція виставки умовно поділена на три розділи: «Ода Сонцю, «Шляхи дороги” та “Асоціативні метаморфози”, кожен із яких має свій композиційний стрій, тематику та малярську форму. Йдучи від настроєвих етюдів, через стилізацію та абстрагування, художниця торує шлях своїм унікальним візіям, що вже сприймаються як занурення в особливий авторський космос.

Ірина Данилів-Флінта – знана львівська мисткиня, яка працює в галузях художнього текстилю, малярства та рукотворної графіки, науковиця, викладачка, одна із яскравих представниць львівської школи декоративного живопису, членкиня Спілки художників України (1997), Заслужена художниця України (2018).

Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»
Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»

Творчість Ірини Данилів-Флінти різноманітна, добре знана і популярна: батики, декоративні панно, гладкі та об’ємні гобелени, орнаментально-декоративні й абстрактні композиції, камерні лірико-філософські твори та масштабні експериментальні панно у традиційних і сучасних техніках. Також художниця провадить активну виставкову і наукову діяльність у царині популяризації творчого доробку батька, знаного митця Зеновія Флінти, якого вважає своїм найбільшим учителем.

Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»
Експозиція виставки Ірини Данилів-Флінти «Малярство»

Мисткиня закінчила Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1984; викладачі: Ігор Боднар, Олег Мінько, Надія Дзюбей, Марта Токар). Працювала 1984–2001 у Львівському училищі прикладного мистецтва, а водночас у ЛАМ (Львівській академії мистецтв): від 1999 – завідувачка відділу, від 2004 – старша викладачка кафедри академічного живопису. Учасниця обласних, всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних художніх виставок та симпозіумів (від 1985). Персональні виставки у Львові (1997, 2007).

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.