У Львові відкриють виставку запорізьких фотографів “В об’єктиві Національний заповідник Хортиця”

513
У Львові відкриють запорізьких фотографів "В об'єктиві Національний заповідник Хортиця"

У вівторок, 24 січня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться відкриття виставки батька Сергія та сина Ігоря Лаврових з Запоріжжя під назвою “В об’єктиві Національний заповідник Хортиця”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм, та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Організатори пропонують поринути у вишуканий творчий cвіт професійних фотографів Лаврових із Запоріжжя – батька Сергія та сина Ігоря. У Львові вони показують свої роботи вперше. На цій виставці ділять залу порівну – 16 світлин Лаврова-старшого і 16 – молодшого. Головна тема і головний персонаж їхніх знімків – Національний заповідник «Хортиця», розташований на найбільшому річковому острові України просто в межах міста Запоріжжя.

Сергій Лавров народився 1948 року, мешкає у Запоріжжі з кінця 1980-х. Член Національної спілки фотохудожників України. Як фотокореспондент працював у редакціях запорізьких газет. Репортажною і мистецькою фотографією захопився задовго до появи «цифри». Знімав у дуже різних жанрах – портрети, сцени міського життя, індустріальні сюжети тощо. Та на старті «нульових» дійшов думки про довершеність природи, особливо в порівнянні з життям людей. Прогулянки з камерою по сакральній Хортиці стали джерелом його натхнення. Як наслідок, на світ з’явився розлогий кольоровий альбом «Віковічна Хортиця», згодом – велика фотографічно-поетична книга «Прозора межа мови» у співавторстві з Олександром Медком. Читачі сторінки Сергія Лаврова у Фейсбуці щодня милуються його настроєвими світлинами Хортиці та ріки Дніпро.

Ігор Лавров – запоріжець з народження. Вперше серйозно взяв камеру до рук у 26 років. Знімав для корпоративної преси, опановував фотосправу за допомогою батька, навчався онлайн в Київській школі фотографії, та найбільше вивчав тонкощі фотомистецтва самотужки. Теж захопився природою острова, але з акцентом на приховане життя тварин, птахів, комах. Починаючи з 2019 року, випустив два альбоми про це: «Заповідну Хортицю» та «Чарівний світ макро». Окрім того, перед кожним Новим роком готує мальовничі настінні календарі з повноформатними світлинами природи на рік наступний. Шанувальники Ігоревої творчості жартують про те, що він уміє розмовляти з мешканцями лісу, лук, степу та водойм.

Незважаючи на родинну близькість та спільну справу життя, кожен з Лаврових має власний творчий почерк. Але одну велику любов – Хортицю.

До та після перегляду традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.