У Львові відкриють виставку “Прапори – свідки історичних подій”

412
У Львові відкриють виставку

В четвер, 19 серпня 2021 року,  о 15:00 год. в приміщенні Музею визвольної боротьби України (м. Львів, вул. Лисенка, 23 а) відбудеться відкриття виставки “Прапори – свідки історичних подій”.

Виставка відкривається напередодні свята – Дня Державного Прапора України, що відзначається щорічно 23 серпня, та 30-річчя Незалежності України, адже прапори завжди були символічним відображенням певних ідей, яскравою символікою у боротьбі за незалежну українську державу.

На виставці в хронологічній послідовності представлені прапори, які пов’язані з боротьбою українців за свободу та державу, а також прапори та транспаранти які були «свідками» важливих історичних подій.

Виставку відкривають великий синьо-жовтий прапор, обгорілий на барикадах Революції Гідності в страшні дні лютого 2014 року, – сучасний символ боротьби за Гідність та Свободу, європейського вибору України і самопожертви Героїв Небесної Сотні та сокільський прапор українців Перемишльщини початку ХХ ст. – історичних етнічних українських земель. Важливим свідком боротьби українців середини ХХ ст. в рядах ОУН та УПА є синьо-жовтий прапор оригінальної форми, знайдений в церкві преподобної Параскеви Сербської у с. Крехів (кол. Жовківського р-ну) та переданий до Львівського історичного музею у 2018 році.

Свідками українських подій кінця 80-х років та відродження національних символів є синьо-жовта пов’язка представників Львівського історичного музею на відомому «Живому ланцюгу» січня 1990 року; синьо-жовтий прапор 1990 року з підписами народних депутатів України Першого демократичного скликання з Народного Руху; синьо-жовтий Національний прапор України, що вперше був встановлений у сесійній залі Львівської міськради Першого демократичного скликання у квітні 1990 року.

На виставці також представлено національний біло-червоно-білий прапор білоруських вірян, які зустрічали папу Івана Павла ІІ у Львові в червні 2001 року.

Події українських революцій 2004 та 2013-2014 років також відображені на виставці. Зокрема, експонується прапор Італії з підписами українських волонтерів з м. Неаполь, а події російсько-української війни відображені у двох прапорах Василя Сліпака: синьо-жовтому та червоно-чорному з підписами українських вояків. Також представлено прапор Першої медичної роти Національної Гвардії України.

Окрасою виставки є прапор Пластового куреня «Лісових Чортів» з 1927-1928 рр. посвячений в Соборі святого Юра 22 червня 1929 р. з надзвичайною історією, люб’язно наданий УСП «Велике Плем’я Лісових Чортів».

Ще одним надзвичайно цінним експонатом є синьо-жовтий прапор, який належав Провіднику ОУН Степану Бандері і стояв в його канцелярії у м. Мюнхені (вул. Цеппелінштрассе, 67). Урочисто переданий до Львівського історичного музею Ярославом Лемиком 28 червня 2009 року на день Конституції.

Автор виставки: завідувач відділу ЛІМ «Музей визвольної боротьби України» Тарас Кузь.

Руслан КОШІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.