У Львові відкриють виставку “Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького”

345
У Львові відкриють виставку

В середу, 16 серпня 2023 року, о 16.00 у виставковій залі Першої Львівської Медіатеки (вулиця Мулярська, 2А), відбудеться відкриття виставки “Поштівки з Галичини 1920-1939. Піктуральна фотографія Владислава Богацького”.

Виставку презентуватиме Антоній Флорчак – власник Музею фотографії в Янові Любельському (Польща), який привіз цей виставковий проєкт до Львова для участі у П’ятих Львівських Фото Фестинах.

Владислав Богацький (народився 2 січня 1886 року – помер 10 січня 1975 року) належав до артистичної родини. Його дід Адам Богацький був художником, скульптором та затятим садівником. Батько Владислава, професор Йозеф Богацький, також був художником і закінчив Краківську Академію Мистецтв, а також навчався в Академії Мистецтв у Відні.

Мати Владислава, Кароліна Богацька, була великою патріоткою та подругою Анни Генцлової – засновниці закладу для старших людей в Кракові.
У 1899 році, коли Владиславу всього 13 років, він залишився сиротою. Молодим та талановитим хлопцем опікувався друг сім’ї – відомий своїми маленькими парковими садами, доктор Генріх Йордан.

У Кракові Богацький закінчив Реальну Школу. Пізніше переїхав до Львова, де навчався в Політехніці та Львівському Університеті, а також паралельно в Ягеллонському Університеті у Кракові, на кафедрі, пов’язаній не зовсім з мистецтвом, а з математикою.

Державна Екзаменаційна Комісія Університету у Львові надала Владиславу Богацькому звання професора. З 1913 по 1966 рік він працював як професор математики та дескриптивної геометрії в краківських гімназіях, ліцеях і технікумах.

Професор Владислав Богацький працював професором математики протягом 55 років. 4 жовтня 1973 року він був нагороджений орденом Польського Відродження.

У 2018 році все, що залишив по собі професор у спадок, знайшло місце в Музеї в Янові Любельському (Польща). Серед артефактів – близько 100 оригінальних фотографій, що були неодноразово нагороджені на фотоконкурсах, каталоги міжвоєнного періоду, а також близько … 800 негативів.

Уже зі 100 перших виявлених і відсканованих негативів створено фотовиставку «Поштівки з Галичини 1920-1939», яка була представлена ​​на Днях Польщі в Будапешті, в Кельцях, Скаржиську-Каменному, Остроці-Святокризькому, Красноставі, Любліні, Гливицях, а також відкривала II Дні Fotografii w Płocku.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.