У Львові відкриють виставку під назвою “Реактивація”

283
У Львові відкриють виставку під назвою

27 вересня 2022 року,  о 17:00 у Центрі урбаністики та архітектури “Порохова вежа” (Підвальна, вул, 4) відбудеться відкриття виставки “Реактивація”.

Куратори виставки: художники Михайло Барабаш і Роман Гайдейчук, композитор Остап Мануляк. Виставка відбувається в рамках реалізації проєкту ZMINA_2_0  фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. У додатках до листа, долучено прес-реліз та афішу виставки.

«В часі повномасштабної війни, окрім чесного спротиву, важливо ще й втримати простір (спільний і свій приватний) придатним для життя, не втратити сенси, важливі для (вже незвичного) мирного життя, в якому є місце буденності, простору для рефлексій і самоаналізу. Кожен жест культури сьогодні є спробою відновити той буфер, отримати необхідну дистанцію для роздумів», — коментує співкуратор проєкту, викладач Львівської національної академії мистецтв Роман Гайдейчук.

Завдання проєкту — реактивізувати студенток і студентів творчих спеціальностей з різних навчальних закладів: допомогти розвинути професійні навички, залучити до творення творчої спільноти, а також — дати можливість поділитись своїми спосетереженнями та відчуттями на території мистецтва. На виставці будуть представлені мистецькі роботи різних напрямків медіа-мистецтва: відеоарт, відеоперформанс, мапінг, інсталяції з доповненою реальністю.

У мультидисципланарному проєкті «Реактивація» взяли участь студентки та студенти Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Львівської національної академії мистецтв (кафедри «Актуальні мистецькі практики» та «Монументальний Живопис») та Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка: Іванна Багрійчук, Анна Довгань, Діана Драбик, Михайло Зубчанінов, Софія Козлова, Олена Котовська, Денис Кучер, Ілля Левада, Ігнатій Мойсеїв, Захар Озерський, Станіслав Семенюк, Надія Січко, Іван Степків. Молоді митці впродовж двох місяців працювали над ідеями мистецьких творів з художниками та викладачами Михайлом Барабашем, Романом Гайдейчуком, Катериною Дідик, композитором Остапом Мануляком, медіа художником Сергієм Петлюком та кураторкою і мистецтвознавицею Дариною Скринник-Миська.

«Найціннішим є те, що студенти та студентки не піддалися впливу катастрофічної картини, яка домінувала у медіа (жахливим кадрам вбивств, терору, руйнації та знищення), а спробували сконцентруватися на речах, які оточують кожного та кожну, на тому, що персонально важливе: рідний дім, безпека, близькість і тепло від перебування поруч з рідними, мережа стосунків і зв’язків», — підсумовує співкуратор проєкту, викладач кафедри Актуальні мистецькі практики Львівської національної академії мистецтв Михайло Барабаш.

Виставка «Реактивація» у Центрі урбаністики та архітектури «Порохова вежа» (вул. Підвальна, 4) триватиме до 10 жовтня 2022 року.

Партнери проєкту: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», Кафедра актуальних мистецьких практик ЛНАМ, Кафедра живопису ЛНАМ, EESEM Studio Львівської національної музичної академія імені М.В.Лисенка.

Виставка «Реактивація» відбувається в рамках реалізації  проєкту ZMINA_2_0  фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Мистецьке об’єднання “НУРТ”» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Михайло БАРАБАШ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.