У Львові відкриють унікальну виставу світлин “Рік 1989 – перший не “золотий вересень”

372
У Львові відкриють унікальну виставу світлин "Рік 1989 - перший не "золотий вересень"

В неділю, 17 вересня 2023 року, о 14.00 в Медіатеці «Мультиплекс» (вул. Симоненка, 10) відбудеться відкриття виставки світлин “Рік 1989 – перший не “золотий вересень”.

Виставка організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) в співпраці з Медіатекою «Мультиплекс». Куратор Ігор Ткачик.

На виставці представлені світлини, які зафіксували історичні моменти, що відбувалися 17 вересня 1989 року у Львові. Автор фотографій – активний учасник національно-демократичного руху кінця 1980-х – початку 1990-х рр. Богдан Гладун.

17 вересня 1989 року комуністична влада планувала гучно відзначити 50-річний ювілей возз’єднання Західної України з Радянською Україною. Відзначення відбулось, але не за планами комуністичних ідеологів.

Національно-демократичні сили, Греко-Католицька Церква, яка на той час знаходилась на нелегальному становищі, організували небачену за розмахом і масовістю акцію, в ході якої засуджувалося так зване возз’єднання, репресії і терор проти церкви, українських суспільних інституцій і простого люду.

Саме в цей день вулиці Львова заполонила величезна маніфестація, яка рухалась від центру міста до Собору Святого Юра. За різними оцінками в ній взяли участь від 150 до 200 тис. людей.

До та після відкриття виставки традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Ігор ТКАЧИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.