У Львові відкриють сквер імені Романа Іваничука

794
Вигляд на сквер з вулиці Просвіти. Фото Мар’яни Іванишин
Вигляд на сквер з вулиці Просвіти. Фото Мар’яни Іванишин

У Львові сквер біля пам’ятника «Товариство «Просвіта» найменували на честь видатного українського письменника, політичного та громадського діяча Романа Іваничука. У суботу, 3 червня, відбудеться відкриття простору. Про це повідомила донька письменника Наталія Іваничук.

«Запрошуємо в суботу 3 червня о 14-й годині на відкриття скверу імені Романа Іваничука, що на вул. Лисенка. Будемо раді вас бачити!», – написала вона.

Сквер розташований за адресою вулиця Лисенка, 12.

Роман Іваничук
Роман Іваничук

Для довідки:

Роман Іваничук – український письменник, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови імені Тараса Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України, Герой України. Він народився в 1929 році у селі Трач, тепер Косівського району, що на Івано-Франківщині. Першу новелу «Скиба землі», яку схвалила критика, опублікував 1954 році у студентському альманасі Львівського університету, де навчався на філологічному факультеті.

Роман Іванович Іваничук
Роман Іванович Іваничук

Спочатку працював викладачем мови й літератури. Згодом – у редакції журналу «Жовтень», завідував відділом прози журналу «Дзвін». 1990-го був обраний народним депутатом УРСР. За роман «Манускрипт із вулиці Руської» Р. Іваничук отримав премію ім. Головка; за романи «Вода з каменю» та «Четвертий вимір» – Державну премію України ім. Шевченка.

У 1990-х pp. письменник збагатив українську літературу новими творами: «Бо війна – війною…» (1991), «Орда» (1992), «Ренегат» та «Євангеліє від Томи», написав автобіографічний твір «Благослови душу мою, Господи…» (1993).

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.