У Львові відкриється виставка “Земля майбутньої весни”

394
У Львові відкриється виставка "Земля майбутньої весни"

У вівторок, 23 серпня 2002 року, о 16.00 у Львівського музеї історії релігії відкриється благодійна виставка присвячена Україні відкриється виставка Зої Север та Андрія Білобородченка “Земля майбутньої весни”. 

Зоі Север – відома ізраїльська художниця, дипломована архітекторка. Її роботи знаходяться у музеях і приватних колекціях Ізраїлю, Канади, Австрії, Іспанії, Великобританії, Швейцарії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Казахстану, інших країнах світу. Андрій Білобородченко – офіцер прикордонної служби України. Обоє народилися у Львові, навчалися в одній школі, … і потім не бачилися тридцять років.

Зоі Север
Зоі Север

І знову зустріч. Як пригадує Зоі Север: «Розпочалося все із дзвінка друга дитинства. Він зателефонував 2 березня і попросив допомогу. Потрібно було 70 бронежилетів, які на той момент були в українській армії у великому дефіциті.» Усе закрутилося, завертілося. Сьогодні Зоі Север ще й волонтерить. Разом з  однодумцями заснувала фонд «Об’єднані люди планети». Вона «добуває» захисне спорядження: шоломи, бронежилети, а також прилади нічного бачення, тепловізори, інше.

Виставка «Земля майбутньої весни» народилася у розпалі війни, «але її думки, надії та відтінки присвячені не темрявій болю, а прийдешньому дню, що змінить собою вибухи й пожежі. Це виставка про надію і спокій, сонце і воду, про те, яким буде світ на ранок після війни», – говорить художниця.

В експозиції музею Зоі Север представить 8 полотен, мальованих акрилом і олією. На них зображено культурні й релігійні пам’ятки Маріуполя, Харкова, Дніпра, інших міст, які були частково або ж повністю зруйновані російськими окупантами протягом першого місяця війни. Переплітаючи фантастичні деталі й реалістичну дійсність художниця намагається передати своє бачення цих будівель після завершення війни. Це оптимізм, віра, надія. Роботи сповнені позитивних емоцій, вони піднімають настрій, захоплюють, зачаровують.

Андрій Білобородченко
Андрій Білобородченко

Андрій Білобородченко почав малювати 2015 року, під час арт-терапії, яку проходив після повернення з так званого «Довжанського котла». Він відновився не тільки душевно, але й віднайшов у собі прихований талант живописця. У вільний від роботи час малює олією, пастеллю. На виставці представлять 12 полотен.

Усі кошти з продажу картин будуть передані на потреби ЗСУ.

Після завершення виставки «Земля майбутньої весни» у Львівському музеї історії релігії, організатори мають на меті долучати до роботи й інших художників і мандрувати з цією виставкою не лише в Україні, а й у світі.

Олена МАЛЮГА
наукова співробітниця ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.