У Львові відкриється виставка малярства Марії Мамчур “Мить” на підтримку ЗСУ

534
У Львові відкриється виставка малярства Марії Мамчур

У вівторок, 30 серпня 2022 року, о 18:00 у Квартирі 35, в Артцентрі Дзиґа (вул. Вірменська 35) відбудеться відкриття виставки малярства Марії Мамчур «Мить». Кошти з продажу картин будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.

«Мить» – це перша персональна виставка малярства молодої львівської художниці Марії Мамчур. Виставка представлена збіркою полотен які об’єднані ідеєю передачі внутрішнього переживання у виразах малярських експресій. Мета виставки  – передати часткою мистецтва допомогу хлопцям які захищають нас, ризикуючи собою, нехай полотна нагадують нам про цю високу ціну! На картинах, які передають концепцію – відчуття миті, яскраві палітри контрастів та форм у простій подачі, надають глядачеві настрій моменту, який проживає художниця. Кошти зібрані з продажу картин будуть спрямовані на купівлю автомобіля для 704 полку ЗСУ.

На відкритті експозиції пролунають фортепіанні твори з нового альбому “Ultimatum” львівської піаністки Тетяни Чайковської.

Ідея виставки: «Бути в миті собою»

Заплющіть очі на одну мить, на сітківці ваших очей залишиться відтінок світла що оточує вас, рефлексія поверхні під повіками, спогад світла до настання миті темряви.

Наші відчуття в цей нескінченно малий проміжок часу, одну точку яку ми пройдемо миттєво і не можемо повернути назад, те що визначає та об’єднує нас усіх – “мить життя” і її фінальна безповоротна точка “мить смерті”.

Живучи в часи напруги та страхів у сьогоденні, війни, пандемії та нестабільності, хочеться вийти за межі звичного бачення та наповнитись спокоєм та внутрішньою гармонією.

Для когось це буде незрозумілий хаос кольорових мазків та форм, а хтось побачить в них танець кольору, мелодію світла та контрастних форм, між точок створених дотиками простого пензля, гами знайденої не випадковістю, а відчуттями в яких ми живемо та нюансів з глибини та поверхності полотна, тіла та душі.

Концепція: Ми бачимо, ми відчуваємо, ми проектуємо відчуття та емоції в кольорі: нашої віри та страхів, нашого світла та темряви, прагнень та цілей, пошуків меж та безмежжя, променів внутрішньої надії та боротьби з безсиллям.

Полотна це пережиті відчуття через призму кольору.

Картини розповідають про злети та падіння, надію та розчарування, про натхнення, про історії з життя кожного з нас, про що ми хочемо мовчати чи кричати, про світло, про сподівання та пошуки себе, про тисячі наших запитань, що залишаються без відповіді.

Життя кожного з нас сповнене відчуттів та контрастів, наших щоденних емоцій, все це передано палітрою внутрішніх експресій на полотна, в пошуку мелодії кольору та його взаємодій з глядачем.

Реалізація: В експозицію входить більше 20 полотен, деякі з них є представлені гармонійною серією.

В рамках виставки прозвучать композиції Тетяни Чайковської з її дебютного альбому Ultimatum.

Альбом задумувався як терапевтичний комплекс для музичних терапій, котрі Тетяна проводить з військовими і волонтерами з 2015 року.

Кожна з 11 композицій налаштовує на певну тему, роздумуючи над якою слухач має змогу прожити наново чи згадати власні моменти з життя на задані теми. Найцінніше те, що слухачі проживають конкретні емоції під час прослуховування  і діляться своїми роздумами та щирими переживаннями безпосередньо на терапіях.

У 2020 році був презентований відеокліп на композицію Expanse, а також записані композиції стали доступними на всіх цифрових платформах.

Марія Мамчур народилася 8 січня 1993 р. в с. Летня Дрогобицького району Львівської області.

У 2006-2010 рр. навчалася у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша на відділі художньої вишивки.

В 2010-2017 рр. навчалася у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі моделювання одягу.

Є співзасновницею та вокалісткою музичного гурту «Аніма».

Богдан ЗЯТИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.