У Львові відкрили «Будинок воїна» (відео)

1268
Отець Степан Сус освячує
Отець Степан Сус освячує "Будинок воїна"

Вчора, 13 жовтня 2018 року, в межах відзначення Дня Захисника України, на вулиці Короленка у Львові відкрили «Будинок воїна», у структурі якого – Мілітарний музей та простір для спілкування у ветеранів АТО та учасників Операції об’єднаних сил.

Раніше в цьому занедбаному будинку містився не менш занедбаний Російський центр культури.

Ведуча урочистостей відкритя «Будинку воїна» Софія Федина біля українських воїнів різних епох
Ведуча урочистостей відкритя «Будинку воїна» Софія Федина біля українських воїнів різних епох

«Сьогодні, ми тішимося і радіємо, але насправді відбувається той процес, що повинен відбуватись. Усе  повертається тим, кому воно належить. Разом із поверненням нашої церкви, утвердженням нашої мови та зміцненням нашої армії, Україна буде міцною та квітучою державою. У нашій історії багато звитяжних боїв, наша правда наша воля і наше майбутнє у наших руках, все залежить від нас. Те, що ми можемо робити – ми робимо, те, про що ми мріємо – ми крок за кроком втілимо в життя. Українці мають розвиватися на своїй землі. Ми будуємо велику державу великого народу», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка
Голова Львівської ОДА Олег Синютка

Під час відкриття присутні могли побачити українських захисників у формі часів Короля Данила, Козацтва, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української народної республіки та Української повстанської армії, а також форму сучасних військовослужбовців –  Майданівців та учасників Антитерористичної операції.

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк
Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк

«Це було антиукраїнське кубло за 300 метрів від обласної ради», – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Володимир Правосудов
Володимир Правосудов

Після ухвали Львівської обласної ради та рішення суду приміщення звільнили, а 11 липня почали реконструкцію. На ремонт з обласного бюджету витратили 6 млн 165 тис. грн. Залишилося лише провести сигналізацію та встановити решітки на вікна.

Виставка з особистої колекції Володимира Правосудова
Виставка з особистої колекції Володимира Правосудова

Нині в Будинку воїна триває перша виставка, а саме представлена бойова зброя з особистої колекції ветерана АТО та майданівця Володимира Правосудова.

Представлена лише частина колекції, загалом вона нараховує близько 5 тис. експонатів, які Володимир збирав все життя. Зброя, яка представлена в Будинку воїна, охоплює часи від Короля Данила до теперішніх часів.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.