Вчора, 23 жовтня 2018 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбулося відкриття виставки скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога”.
“Представлена виставка, є виставкою пам’яті відомого українського скульптора Бориса Рудого, якого уже понад рік не має серед нас. Вона покликана дати привід до спогаду, до повернення цього імені і до знайомства із постаттю художника львів’янами. Митець працював у царинах монументальної і станкової пластики, дерев’яній різьбі. У своїх композиціях ніколи н повторювався, завжди шукав оригінальні ходи, оригінальні вислови задля збагачення метафори пластичного формовиразу.
У складі творчого гурту «Хоругва», заснованого наприкінці 1980-х, митець експонував власні твори на виставках у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Києві, Дніпрі, Москві, але за життя, на жаль не мав персональної виставки та не експонувався у Львові. Сподіваємося, що творча ретроспектива, представлена у доволі камерному форматі найбільш показових робіт художника, а це два десятки робіт, які репрезентують три десятиліття його творчого шляху, подарує нам відкриття цього імені”, – сказала вчений секретар Національного музею у Львові Ангеліна Забитівська відкриваючи виставку.
Борис Рудий відійшов у вічність 6 червня 2017 року. І виставка “Це моя дорога” стала своєрідним підсумком, мовчазним реквіємом, зайвою причиною зібратися всім друзям та шанувальникам митця разом.
“Борис Рудий був цікавим митцем, скульптором, мав живописні роботи з оригінальною колористикою. Це була людина, яку ми шукаємо і на яку завжди чекаємо в житті: світлий, життєрадісний, з дуже делікатним, дотепним гумором. Настільки відкритий до інших, що кожна зустріч з ним була святом і залишалася дуже глибоким слідом в нашій емоційній свідомості. Був вразливий до несправедливості і завжди готовий, з правдивим альтруїзмом, на допомогу. Було дуже приємно, в кожному його кроці, в його поведінці бачити внутрішню свободу. І це була свобода добра, радості, любові та доброзичливості. Він не шукав і уникав в житті зайвого та непотрібного, образу «великих». І мені приємно, що Львів також пошанує нашого друга”, – ділився спогадами Орест Добрянський.
Серед гостей відкриття виставки була й вдова Бориса Рудого Ірина. Відчувалося що біль втрати ще дуже сильний в її душі, але вона знайшла в собі сили подякувати гостям виставки, подякувати всім друзям та знайомим митця від імені чоловіка.
“Найперше я хочу подякувати друзям, які оточували мого чоловіка, які надихали його, давали йому силу працювати і жити. І дуже дякую, що є така можливість показати Львову творчість Бориса. Він би дуже пишався цією виставкою” , – подякувала Ірина Руда.
Виставку скульптора Бориса Рудого “Це моя дорога” модна оглянути в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) до 11 листопада 2018 року.