У Львові відбувся концерт Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи

237
Виступ Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи (керівник Володимир Волонтир)

Львову знову пощастило. 14 листопада наше місто стало етапом у серії концертних виступів Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, приурочених до 35-річчя навчального закладу. Сірий, безрадісний дощовий вечір цей концерт наповнив світлом, прекрасною музикою, радістю і гордістю за чудову молодь, за українську хорову справу. Ми вже скучили за їх виступами від листопада 2016 року, коли мали нагоду вітати у Львові з ювілеєм незмінного художнього керівника, диригента і директора школи Володимира Волонтира.

Виступ Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи  (керівник Володимир Волонтир)
Виступ Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи (керівник Володимир Волонтир)

Програма цього вечора була дуже багата, цікава та різнопланова і щодо жанрів, і щодо виконавських складів. Її представляла слухацькій аудиторії ціла родина: окрім диригента – його дружина, хормейстер колективу і ведуча вечора Оксана Волонтир і їх донька, концертмейстер Христина Волонтир. Це були твори українських мистців – Артемія Веделя, Олександра Кошиця, зразки світової музики минулих епох – Йоганна Себастьяна Баха, Орландо Лассо, Шарля Гуно.

 Хормейстер хору Оксана Волонтир

Хормейстер хору Оксана Волонтир

А поміж них було вкраплено «трофеї» з міжнародних конкурсів і фестивалів: фрагменти Літургії Джузеппе Зеліолі в супроводі храмового органу, яка поповнила репертуар хору після 12 Європейського молодіжного хорового фестивалю у Лекко (Італія 2016 р.), композицію «Аmerica» з мюзиклу Леонарда Бернстайна «West side story», частину фіналу 2 дії опери «Аїда» Дж. Верді, які вихованці хорової школи маленького Мукачевого виконували спільно з іспанським оркестром «La Linea» в липні цього року на 29 міжнародному музичному молодіжному фестивалі «Eurochestries» у Франції (Charente-Maritime). Звичайно ж, зі сцени також звучали обробки стрілецьких, українських народних (в тому числі лемківських і закарпатських) народних пісень О. Кошиця, М. Гайворонського і самого В. Волонтира. І традиційною родзинкою були численні оригінальні композиції керівника колективу, за якими одразу ж після концерту вишикувалась черга бажаючих їх виконувати.

Виступ Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи  (керівник Володимир Волонтир)
Виступ Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи (керівник Володимир Волонтир)

Хор виступав повним, дитячим, юнацьким складом, з ансамблями солістів і в просторовому двохорному розташуванні, співав a cappella, супроводі фортепіано і органу… І якось забувалося, що перед цією потужною програмою була тяжка дорога, концерти в столиці у Національній академії мистецтв України і Патріаршому соборі Воскресіння Христового, запис програми в Національному теле-радіо проекті «Я – Віртуоз» у Великій концертній студії українського радіо…

Концертмейстер хору (фортепіано, орган)  Христина Волонтир
Концертмейстер хору (фортепіано, орган) Христина Волонтир

Перед нами були світлі обличчя, променисті дитячі і юнацькі очі. Було розуміння спільної справи і відповідальності за результат, були гідність, довір’я, розуміння і повна самовіддача. А ми милувались, насолоджувалися і пишалися цими юними, але вже такими багатими на мистецтво музикантами, з хору, зі школи, яка вже подарувала Україні багатьох достойних митців. І неодмінно подарує ще, адже тут сповідують переконання, висловлені будителем національного духу Олександром Духновичем: «Люби свій нарід не тому, що він славний, а тому, що він твій».

Роксоляна ГАВАЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.