У Львові відбувається тотальне нищення нашої історії, – Богдан Зятик

1647

Ми продовжуємо знайомити львів’ян з ситуацією навколо руйнування історичного обличчя Львова. Ні для кого не секрет, що так як Львів було перебудовано за останні 10-15 років, так він не змінювався навіть за весь період окупації міста радянською владою. Сьогодні своєю думку  стосовно історичної спадщини для видання Фотографії старого Львова ділиться, мистецтвознавець і викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, член Львівського обласного товариства охорони пам’яток історії та культури Богдан Зятик.

“Ми справді втрачаємо реальне обличчя Львова. З кожним днем бачимо нові і нові забудови, які нищать обличчя нашого міста. Львів – красиве європейське місто, яке має впізнавану архітектуру. Такого міста ви більше ніде не побачите. Ні в Україні, ні в Європі, ні в світі. Львів є унікальним, він внесений до Спадщини ЮНЕСКО і, на жаль, своїми діями теперішня влада міста дозволяє забудовникам знищувати об’єкти. Дають дозволи на реконструкцію, в результаті ця реконструкція, якщо це не є пам’ятка, повністю дозволяє зрівняти будівлю з землею і забудовник не несе жодної за це відповідальності, або зовсім смішні штрафи з яких сміється сам забудовник.

Магазин "Океан". Фото 1980-х рр.
Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Тому в цій ситуації ми вимагаємо від міської ради , від влади охороняти пам’ятки, вносити їх до Реєстру. Оскільки, маса будівель не вноситься до Реєстру і в результаті такої бездіяльності наших чиновників: п. Лілії Онищенко, п. Юліана Чаплінського і виконкому міської ради загалом ми просто втрачаємо наш Львів, нашу історію, культуру і питання, що ми залишимо для наших нащадків, майбутніх поколінь Львова. Яким буде Львів? Чи це буде той Львів, який можна назвати Львовом, чи це буде якась незрозуміла урбаністична забудова, яка абсолютно не матиме духу міста, історії, стилю, культури. Вся Європа, весь цивілізований світ цінує свої надбання, свою культуру, мистецтво, архітектуру. На жаль, чомусь у нас в Україні і, зокрема, у Львові відбувається тотальне нищення нашої історії. І я думаю, що пора вже це зупинити, громадськість обурена і ми вимагаємо від влади негайних дій щодо збереження нашої історії і нашої культури” , – прокоментував ситуацію Богдан Зятик.

Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1988 року
Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1988 року

Мабуть львів’янам уже час задуматися над діями, чи то пак, бездіяльністю нашої влади. Адже якщо ми будемо здавати будинок за будинком, вулицю за вулицею і квартал за кварталом, Львова не вистачить навіть нам, вже не кажучи про дітей та внуків.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.