У Львові відбулося Свято Кирилиці

223
Свято Кирилиці у Львові
Свято Кирилиці у Львові

24-28 травня на базі Львівської національної академії мистецтв відбулося Свято Кирилиці у Львові, яке об’єднало фахівців із різних регіонів України.

Свято Кирилиці у Львові
Свято Кирилиці у Львові

24 травня на площі перед академію відбувся каліграфічний перформенс Олексія Чекаля і Наталі Ком’яхової, приурочений до дня слов’янської писемності. Відвідувачі мали нагоду попрацювати над шрифтовою роботою разом із легендами української каліграфії та кожен бажаючий долучився до процесу творення.

Свято Кирилиці у Львові
Свято Кирилиці у Львові

26 травня  у галереї ЛНАМ поспілкувались про шрифти у місті і для міста з Петром Нагірним та Андрієм Шевченко. Український шрифтовий дизайнер з Бердянську Андрій Шевченко поділився своїм досвідом, а також розповів про практику створення міського шрифту для Maріypoля (разом з Сергієм Родіоновим) та Дніпра (разом з Кирилом Ткачо  Поділився досвідом роботи над шрифтовими системами для міст України дизайнер, співавтор системи пішохідної навігації Львова (2010 р.), перший проректор ЛНАМ Петро Нагірний. Також в цей день відбувся перформенс Олексія Чекаля і Наталі Ком’яхової «Вікна, що глаголять» до дня кирилиці на фасаді Муніципального мистецького центру.

Свято Кирилиці у Львові
Свято Кирилиці у Львові

28 травня у галереї «Пори року ЛНАМ» (вул. Вірменська, 23) відбулося відкриття виставки «Літери та сенси»  Олексія Чекаля – дизайнера, каліграфа, мистецтвознавця з Харкова. Зокрема, Олексій Чекаль працював над дизайнерськими проектами для Вселенського патріарха Варфоломія і Оксфордського університету. Розписував храми в Італії і виготовляв логотипи замків у Німеччині. Головним проєктом життя він вважає роботу над графічним стилем Православної церкви України.

Оленка СКРОМНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.