У Львові відбулось святкування 150-річчя Підзамче

489
Підзамче з Високого Замку

У суботу, 13 липня 2019 р., у Львові відбувся фестиваль, присвячений 150-річчю Підзамче. Про це повідомляють на сайті Львівської міської ради.

Програма фестивалю складалась зі сніданку-дискусії на тему: «Історія та перспективи Підзамче», погашення марки,  виставки ретро-техніки від музею РетроГаражЛьвів та концерту на пл. Криничній біля станції «Підзамче».

Святкування 150-річчя Підзамче
Святкування 150-річчя Підзамче

«Підзамче завжди було і залишається для Львова важливим історичним центром. Це були одні з перших воріт Львова та Львівщини. Найбільше тут завжди проїжджало молоді, яка хотіла навчатись. Зараз Підзамче набуло ще додаткового значення, коли центральний вхід у вокзал ремонтується. Радий бути серед вас, думаю, Підзамче ще не один раз буде тішити нас такими гарними заходами, як сьогодні», — сказав голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

Святкування 150-річчя Підзамче. Фото: сайт ЛОДА
Святкування 150-річчя Підзамче. Фото: сайт ЛОДА

Організатором події стали Львівська міська рада у співпраці із Львівською обласною адміністрацією, дирекцією вокзалу станція «Підзамче», Галицькою районною адміністрацією, Залізничною районною адміністрацією, львівською філією АТ «УкрПошта», ПАТ «Укрзалізниця» регіональною філією «Львівська залізниця» за ініціативи активних мешканців району Підзамче.

Святкування 150-річчя Підзамче.
Святкування 150-річчя Підзамче.

Захід завершився виступами колективів: «ICE Cream ladies band», інструментального гурту «Rockoko» та гурту «Шосте чуття».

Довідково:

У XIX ст. та на початку ХХ ст. місцевість дільниці Підзамче називали Гаврилівкою (Ґабрієлівкою). Ця назва походить від родини Ґабріелллі, багатих міщан, які мали тут фільварок у ХVII ст. Проте після прокладання залізниці й утворення станції Підзамче, район стали називати співзвучно до назви станції. І саме ця назва побутує досі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.