У Львові відбудеться круглий стіл на тему Сакральної спадщини Княжої України

378
Софійський собор в Києві
Софійський собор в Києві

У середу, 11 грудня 2019 року, о 16:00 в приміщенні ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40-а) відбудеться круглий стіл на тему «Сакральна спадщина Княжої України: повернення до історичної правди».

Доповідачами виступлять Андрій Комарницький і Богдан Зятик, модеруватиме подію Андрій Салюк. Про це Фотографії старого Львова повідомили організатори.

Володимир Святославич (Великий)
Володимир Святославич (Великий)

Зокрема, під час круглого столу говоритимуть про українські ікони, мощі святих, останки князів, рукописи, та інші реліквії Княжої України, які в різний час вивезли за кордон і досі не повернули в Україну. Також порушать проблематику неправдивого висвітлення історичних фактів, фальшування та переписування історії України, зокрема і в контексті сакральної спадщини України.

Софійський собор в Києві
Софійський собор в Києві

«Серед іншого плануємо обговорити і проблему знищення святинь та історичних артефактів Княжої України, та шляхи збереження та популяризації сакральної спадщини Руси-України. Однією з причин для проведення такого круглого столу, став вихід книги «Святині Княжої України» у вересні 2019 р. у видавництві «Свічадо», авторами книги є Андрій Комарницький (кандидат мистецтвознавства, співзасновник іконописного об’єднання «Алімпій») та Богдан Зятик (викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв). Ініціатором проведення круглого столу є голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури – Андрій Салюк», – йдеться в повідомленні.

Круглий стіл відбудеться за участю провідних науковців, істориків, архітекторів, археологів, іконописців, музейників, пам’яткоохоронців та мистецтвознавців, які спеціалізуються на дослідженні сакральної спадщини Княжої України.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.