У Львові відбудеться Конгрес культури «Сцена майбутнього»

76
У Львові відбудеться Конгрес культури «Сцена майбутнього»

У Львові 14-16 жовтня відбудеться Конгрес культури під назвою «Сцена майбутнього». Масштабна подія збере знаних представників і представниць сфери культури України та Центрально-Східної Європи.

Конгрес культури — це майданчик для аналізу й обговорення актуальних питань сфери. Імпульсом для концепції конгресу 2021 стали події останнього півтора року: пандемія, зупинка звичного «живого» культурного життя, ризик скорочення фінансування культури, конфлікти навколо конкурсів на обрання керівників(ць) культурних інституцій в Україні. Учасники та учасниці конгресу спробують відповісти на запитання, яким і як, зважаючи на такий розвиток подій, ми бачимо майбутнє крізь оптику культури, як можемо його творити й реагувати на кризи та виклики.

Подія складатиметься із дискусійної та мистецької частин. Діятимуть три тематичні блоки: «Катастрофи» (під кураторством Зоряни Рибчинської), «Спів-життя» (кураторка Оксана Дащаківська), «Театрократія» (курує Оксана Форостина). Куратором мистецької складової, що є невід’ємною частиною конгресу, є Влодко Кауфман. Серед тем конгресу: катастрофа як топос сучасної культури, етика травмованої пам’яті, межі між театром, медіа й політикою, трансформація й децентралізація культурних політик і загроженість культурних інституцій, творення культурного контенту, поняття антропоцену в культурі, мистецтво як шлях стати більш чутливими до природи й ін.

Захід буде цікавим для представників та представниць інституцій та ініціатив у сфері культури й креативних індустрій, для незалежних митців та мисткинь, культурних аналітиків, дослідниць, оглядачів, журналістів, фахівців/чинь профільних освітніх і органів влади, а також для студентів(ок) гуманітарних спеціальностей і всіх, хто цікавиться актуальними культурними процесами.

Організаторами конгресу є Інститут стратегії культури спільно з ГО «Вірменська 35» за підтримки Львівської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження».

Уже скоро буде оголошена програма конгресу й відкрито реєстрацію на подію. Стежте на сайті https://culturecongress.org.ua/ та на фейсбук-сторінці Конгресу культури.

Довідка

Конгрес культури у Львові задуманий як стала платформа для фахового критичного огляду культурного процесу передовсім в Україні, та досвід інших країн є важливим. Щоразу — а подія відбувається у форматі бієнале — конгрес має нову тему, відповідну запитам галузі культури та суспільних процесів.

Перший Конгрес культури — «Перехід 1989» — відбувся у жовтні 2019 року та зібрав у Львові 250 спікерів й учасників із Польщі, Естонії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Бельгії, Ізраїлю, України. Подія запропонувала комплексно проаналізувати тему «культурного переходу», оглянути культурний досвід України та Європи за останнє 30-річчя й актуальні культурні питання.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.