У Львові створили інтерактивний тур втраченими архітектурними пам’ятками (відео)

368
фото - пресслужба ЛМР
фото - пресслужба ЛМР

У середу, 12 січня, у Львові презентували інтерактивний тур доповненої реальності про втрачені пам’ятки міста. Для того, щоб переглянути, як виглядали в XVII столітті Високий замок, Краківська брама, Ратуша та синагога «Золота Роза», достатньо завантажити додаток «Chameleon Age». Про це пише Zaxid.net

«Потрібно ввійти у застосунок, обрати об’єкт, відсканувати площину й натиснути в центр. Тоді відбувається магія: машина часу переносить вас у минуле. Гуляйте навколо чи всередині споруд. Будівлі можна зменшити, подивитися на їхній дах або заглянути всередину. Робите фото, ділитесь ним, за це отримуєте монетку і відкриваєте ще більше контенту», — розповідає автор ідеї Ігор Ковалишин.

Для того, щоб дізнатись про проект більше, при вході у Ратушу виставили інформаційні стенди із зображеннями та описом пам’яток. Стояти там вони будуть впродовж двох тижнів.

«До цього ми присвячували подібні експозиції археології, архітектурі й людям, які її створювали. Сьогодні вона незвична, адже показуємо втрачені об’єкти. Наприклад, Краківська брама була на північній частині оборонних укріплень міста, Високий Замок зруйнували в XIX столітті. А Ратуша у додатку та, що стояла тут перед нинішньою», — зазначає директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Чотири пам'ятки Львова, які вже доступні за допомогою технології доповненої реальності
Чотири пам’ятки Львова, які вже доступні за допомогою технології доповненої реальності

Розробники кажуть, що такий проект наразі перший у Європі стартап інтерактивно-історичних реконструкцій із допомогою AR. Тому готують до втілення ще кілька об’єктів, зокрема Низький замок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.