У Львові створять меморіальний музей Івана Крип’якевича

740

21 квітня 50 років тому відійшов у вічність відомий український історик Іван Крип’якевич. З цієї нагоди на Личаківському цвинтарі, де похований історик, у цей день відбудеться панахида о 16.00.

Про це поінформувала IA ZIK родичка історика Олеся Крип’якевич.

Зокрема, вона повідомила, що у Львівській науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника об 11.00 організовують прес-конференцію з нагоди започаткування нового меморіального музею у Львові історика Івана Крип’якевича. Бібліотека для цього виділяє дві великі кімнати, родина історика подарує музею меблі, книги, архіви та інші особисті речі, якими користувався Іван Крип’якевич.

Голова «Кружка любителів Львова» Іван Крип’якевич. Фото з сайту https://uk.wikipedia.org
Іван Крип’якевич. Фото з сайту https://uk.wikipedia.org

Пані Олеся уточнила, що музею подарують декілька архівів, бо Іван Крип’якевич належав до родини, у якій було кілька визначних людей. Зокрема, його син Петро був людиною з обмеженими можливостями, проте увійшов у першу десятку найвизначніших вчених світу як фахівець з хімії кристалів. «У нас вдома було, як на кафедрі механічної хімії. В нього є дуже багато винаходів, його запрошували на європейські конгреси. Після служби в армії в Петра діагностували поліомієліт, він не міг ходити, але закінчив університет, захистив кандидатську, докторську, видав підручник з неорганічної хімії кристалів, яким користувалися в Радянському Союзі, а також зробив багато винаходів», – зазначила Олеся Крип’якевич.

За її словами, Орест Скоп та Ірина Лужецька взялися за художнє оформлення цього музею. До оргкомітету також входять директор Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України Микола Литвин, археолог, письменниця, громадська діячка Лариса Крушельницька та інші.

Довідка.

Іван Петрович Крип’якевич (25 червня 1886  – 21 квітня 1967) – український історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України. Народився і похований у Львові.

Найважливіші історичні праці Крип’якевича присвячені періоду козаччини і Хмельниччини – «Матеріали до історії української козаччини» (1914), «Студії над державою Б. Хмельницького» (1925–1931), «Богдан Хмельницький» (1954) та інші.

Крип’якевич – автор багатьох праць з історіографії («Українська історіографія», 1923); археології, сфрагістики, історії культури («Історія української культури», 1937); численних науково-популярних нарисів з історії України: «Історія України» (1920), «Велика історія України» (1935), «Запорозьке Військо» (ч. ІІ з «Історії українського війська», 1936); та підручників «Оповідання з історії України», «Коротка історія України для початкових шкіл» (1918), «Огляд історії України: Repеtitorium для вищих класів середніх шкіл та вчительських курсів» (1919), «Історичні проходи по Львові» (1932, перевидання 1991 р.) та інші. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/04/18/u_lvovi_stvoryat_memorialnyy_muzey_istoryka_ivana_krypyakevycha_1081399

1 коментар

  1. Поясніть мені, негратному, яке має відношення Крип’якевич, до бібліотеки Стефаника, є інститут названий його іменем, там і може бути його музей…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.