У Львові стартував прийом робіт на конкурс плакатів “…ЗРУЙНОВАНА ПАМ’ЯТКА – ВТРАЧЕНА ПАМ’ЯТЬ …”

322
У Львові стартував прийом робіт на конкурс плакатів “…ЗРУЙНОВАНА ПАМ’ЯТКА – ВТРАЧЕНА ПАМ’ЯТЬ …”

Товариство охорони пам’яток запрошує студентів взяти участь у конкурсі плакатів та есе на тему проблем збереження пам’яток культурної спадщини “…ЗРУЙНОВАНА ПАМ’ЯТКА – ВТРАЧЕНА ПАМ’ЯТЬ …”

Роботи приймають до 31 січня  2021-го року.

“Життя навколо нас наповнене пам’ятками. Якісь із них виблискують своєю красою і доглянуті. Але більшість… 

Довкола нас десятки замків у руїнах, сотні палаців з проваленими дахами і порожніми очницями вікон… Ці замки вже не боронять доблесні рицарі, а  палацах вже немає місця для романтичних принців та принцес, там живуть хіба що примари… 

Витончена краса народної архітектури дерев’яних церков затьмарена вульгарним блиском фальшивої “золотої” бляхи, проникливі погляди святих з іконостасів замальовані невмілими руками недовчених богомазів…

Старовинні будинки, історичні парки, давні цвинтарі… Щось гине під потужним перфоратором і бензопилою вандалів, які руйнують, розбирають, перебудовують… Щось тихо помирає і розсипається у забутті…

Чому ж так руйнуються наші пам’ятки?!?! Чому нам виривають нашу пам’ять?!?! Чи, може, пам’яті вже немає? Може тому ми так легко дозволяємо руйнувати те, що називається пам’яткою???

 Але щоденно поряд з нами хтось докладає зусилля щоб порятувати цю нашу спадщину. Хтось прибирає історичний парк, хтось пікетує забудовника, який трощить старовинну віллу, хтось зупиняє бульдозер, який своїм ковшем вириває з пам’ятки археології нашу історичну пам’ять. 

 Якщо Ви також, як і ми, переконані, що культурна та історична спадщина це важливо — зверніть свій погляд на пам’ятку і приверніть до неї увагу інших! Розкажіть нам про це у своєму есе, або зобразіть у плакаті! 

 Оголошуючи цей Конкурс, ми хочемо ще раз наголосити на унікальності та самобутності культурної спадщини, хочемо привернути увагу до проблеми руйнування і відновлення пам’яток. Цими своїми творами Ви долучитеся до порятунку наших пам’яток і збереження нашої пам’яті! 

Закликаємо Вас долучитися до порятунку культурної спадщини словом, чи пензлем!”, – йдеться у повідомленні організаторів.

Умови конкурсу:

Роботи повинні відображати проблеми збереження пам’яток історії та культури в Україні, заохочувати до порятунку культурної спадщини.

– Плакати — авторські роботи, виконані в будь-якій техніці, (живопис, графіка, колаж, повноколірні, чорно-білі та інші), формату А2, або електронний варіант розміром 420х594 мм у форматі TIFF, або JPG з розширенням 300 пікселів для повноколірного і 600 – для чорно-білого друку.

– Есе – об′ємом до 3-х друкованих сторінок А4 (14 pt з інтервалом 1,5 між рядками).

Конкурсні роботи чекаємо на електронну адресу: lvivfoundation@gmail.com, або за адресою: Львів, вул.Коперника,40А.

Контактний телефон: 0677729442

Разом з конкурсними роботами просимо подавати: прізвище та ім′я, вік, ВНЗ (факультет, група), поштову адресу та телефон, а також зазначити: “На студентський конкурс”.

За перші місця у конкурсі переможці отримають бездротові навушники AirPods, за другі місця – фітнес-браслети Xiaomi Mi Band 3, за треті місця – навушники EarPods. Конкурсанти також отримають заохочувальні призи.

Есе переможців будуть видані окремою збіркою та опубліковані в медіа. Найкращі плакати – надруковані та розміщені (із зазначенням, що автор – переможець конкурсу) на сіті-лайтах Львова.

Спонсор конкурсу: «Міст-Америка inc.» . Видавнича підтримка: видавництво “Львівська політехніка”. Організатор: ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Андрій САЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.