У Львові стартував 16 фестиваль “Ляльковий світ” (відео)

888
У Львові стартував 16 фестиваль "Ляльковий світ"

В четвер, 21 вересня 2017 року, у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника 17) стартував щорічний фестиваль «Ляльковий світ». Це уже 16 фестиваль за 8 останніх років. Додатковою темою цього року стали “Чарівні казки».

До створення експозиції фестивалю долучилося кілька десятків авторів з цілої України. Вони присилали організаторам своїх ляльок створених у різних техніках. Приймали лише по кілька творінь від кожного автора. Винятком були лише дрібні забавки. Таких могли взяти і кілька десятків.

“Насправді ми намагаємося щоразу здивувати, показати щось нове, щось інше. Правда за 8 років шукати щось нове все важче і важче, але наразі нам вдається”, – сказала організатор фестивалю Ірина Сорокіна.

Особливістю цьогорічного фестивалю стало те, що вперше до нього приєдналися театральні ляльки. Так обласний театр ляльок показав героїв вистави «Дикі лебеді», яких глядачі не бачили на сцені вже чотири роки. Цих маріонеток та шарнірних ляльок створив ще наприкінці 1980-х років художник з Санкт-Петербургу Павло Міронов. Вони ляльки мають дуже точну побудову суглобів через що дуже пластичні. Зараз мало хто з теперішніх лялькарів може створити таку пластику ляльок.

“Найстаріші ляльки виготовлені тоді, коли й утворився наш театр – в 1970 році. В архіві театру є ляльки з більш ніж 10 вистав, які вже не входять в сучасний репертуар. Можливо, колись створимо власну виставку, щоб показати цих ляльок-акторів”, – каже головна художниця лялькового театру Інесса Кульчицька.

Перший театр на фестивалі «Ляльковий світ»
Перший театр на фестивалі «Ляльковий світ»

Перший театр на фестивалі представив героїв вистави “Лялька Реґґеді Енн” – ганчірних ляльок та ляльковий вертеп з вистави “Черевички”.

“Також дітки від 4 до 15 років підготували спеціально на фестиваль цілий казковий світ із “Кота в чоботях” – замок, герої. Окрім того, є ляльки для дорослих – копії політиків – мера Садового, канцлера Ангели Меркель та багато іншого”, – розповідає Ірина Сорокіна.

Виставка фестивалю “Ляльковий світ” експонуватиметься у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника 17)  до 1 жовтня 2017 року.  Потрапити сюди можна щоденно крім понеділка з 11.00 до 18.00. Каса працює до 17.30.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

  1. НАЙЛІПШІ, НАЙПЛАСТИЧНІШІ ЛЯЛЬКИ РОБИТЬ ТІЛЬКИ
    МИХАЙЛО ЯРЕМЧУК ,
    який створив НАЙЧУДОВІШИЙ ТЕАТР МАРІОНЕТОК у КИЇВІ!
    ВІН є художній керівник ЄДИНОГО У СВІТІ ТАКОГО РІВНЯ ТЕАТРУ МАРІОНЕТОК !!!
    але приміщення , яке з руїн Михайло ЯРЕМЧУК перетворив на КАЗКУ, в нього ЗАБРАЛИ…просто викинули і тепер театр знаходиться у напів зруйнованному приміщенні на околиці міста, а маленьку сцену їм надали в оренду … ВСТИД і СРАМ мінкультури !!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.