У Львові стартує унікальний проект «Україна_голоси»

122

1-3 вересня у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) на другому поверсі в кінозалі покажуть альманахи “Україна_Голоси”, незалежний погляд на реалії життя в Україні.

 Збірки, знятих у 2013-2017 роках коротких документальних фільмів, є результатами щорічної роботи лабораторії документального кіно для молодих митців Інді Лаб, яка відбулась за кураторства Дмитра Тяжлова та Елли Штики. Документальні фільми альманаху «УКРАЇНА_ГОЛОСИ» показують життя громадян України у Києві та інших містах у спосіб, що дозволяє дослідити та віддати належне різним складовим динамічного громадянського суспільства в Україні.

1 вересня о 20:00 — Україна_Голоси

Кадр з документального фільму альманаху "Україна_Голоси"
Кадр з документального фільму альманаху “Україна_Голоси”

Познайомтеся з життям православного священика, який бореться за збереження парку національного значення («Не просто Микола»). Як працює Європейський суд з прав людини та як громадяни України відстоюють у ньому свої права — у фільмі «Пенальті правосуддя». Відчуйте життя міського кочівника – чоловіка, який не має громадянства у фільмі «Без паспорту», та станьте свідком роботи архієпископа, колишнього атеїста, який присвятив себе служінню громади, яку не визнає традиційна церква («Екзарх»). У фільмі «Право на протест. Початок» показані події, які відбулись після того, як Мустафа Найєм закликав людей вийти на Майдан Незалежності 21 листопада 2013 р.

2 вересня о 20:00 — Україна_Голоси 2.0

Кадр з документального фільму альманаху "Україна_Голоси"
Кадр з документального фільму альманаху “Україна_Голоси”

Спроби протидіяти незаконній забудові у «Все іде за планом», виборчий процес в українському селі після революції 2014 року у фільмі «Довірена особа». «Вова, герой революції» досліджує мотиви учасника проросійських мітингів у Донбасі, а погляди міліціонерів на Майдані розкриваються у фільмі «Уніформа». Козак Михайло Гаврилюк – центральний персонаж фільму «Джура». «Повернення» розповідає трагедію кримськотатарського народу, а «Війна та тіло» показує, як відображається початок війни на житті в Харкові, а у фільмі «Схід/Діти» війна приходить до найменш захищений осіб. «Пісня бійця» – про те, як створюється мистецтво на війні. «Художник Шибалинської землі» – фільм про сучасного художника Василя Павука.

3 вересня о 20:00 — Україна_Голоси 3.0

Кадр з документального фільму альманаху "Україна_Голоси"
Кадр з документального фільму альманаху “Україна_Голоси”

Як розпочати фермерство в Чорнобильській зоні, коли ти повернувся з полону, і не можеш більше працювати в рідному Луганську, покаже фільм «Син Донбасу». Відчайдушні студенти за свій кошт будують гоночну машину для участі в міжнародних змаганнях у фільмі «Від колеса». Експериментальний художній проект по роботі з громадою одного київського подвір’я — це «До столу!». «Експедиція» – фільм-розкоп і подорож в археологію сьогодення, а «Хто таКая?» — портрет поетки і бунтарки. У фільмі «Між пеклом та раєм» відбувається відстоювання екологічних прав жителів шахтарського міста, а «Наука переможе» відповідає на питання, чи(м) живе українська наука.

Йош

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.