У Львові розкажуть про формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва

391
У Львові розкажуть про формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва

У вівторок, 5 грудня 2023 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція Ольги Горди-Цибко та Андрія Цибка “Формування приватних збірок сакрального і народного мистецтва у Львові. Досвід 100 років”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Під час лекції відвідувачі дізнаються про історію приватного музейництва у Львові від 80-х рр. ХІХ ст. до межі ХХ – ХХІ століть. Шлях від формування колекцій Ставропігійського Інституту, НТШ у Львові, Митрополита Андрея, ЛБА через львівських колекціонерів-патріотів І. Гречка, Я. Лемика, Б. Сороку, В. Вітрука, П. Лінинського, О. Романівна, о. Севастяна до заснування у 2003 році когортою новітніх збирачів мистецтва Т. Лозинського, Ю. Юркевича, А. Цибка, О. Романів, Л. Яремчука, І. Завалія Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ у Львові.

Це розповідь про історію, здобутки, проблеми, пригоди, завдання і мрії у царині збереження культурної спадщини. Розповідають: Ольга Горда-Цибко – канд. іст. наук, ст. наук. співр., зберігач фонду “Іконопис” НМЛ у Львові ім. А. Шептицького і Андрій Цибко – історик, колекціонер, співзасновник ІКУМП при НТШ у Львові.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.