У Львові презентують відреставровану ікону “Богородиця з дитям”

858
Ікона “Богородиця з дитям” (1635)
Ікона “Богородиця з дитям” (1635)

В четвер, 7 червня 2018 року, о 15.00 в залах Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться презентація відреставрованої ікони “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського, присвячена пам’яті відомого українського реставратора, педагога, художника – Володимира Петровича Мокрія (1947–2018).

Ікона “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського створена на замовлення Львівського Ставропігійського братства для Успенської церкви. Ікона призначалася для західного порталу храму (біля входу з вул. Руської, 7). Внаслідок пошкоджень, які виникли через атмосферні впливи, твір було перемалювало в олійній техніці. На думку В.І. Свєнціцької, це сталось у другій половині ХІХ ст., про що є відповідний запис в науково-інвентарному описі пам’ятки. У 1920-х рр. задля кращого збереження твору виготовили скляний кіот. У вересні 1965 р., з метою проведення реставрації, церковна громада передала ікону, у заміну на її копію, до Львівського музею українського мистецтва (тодішня назва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького).

Володимир Мокрій
Володимир Мокрій

Ікона “Богородиця з дитям” – важлива пам’ятка в історії українського мистецтва. Їй належить особливе місце у спадщині львівського середньовічного малярства, передусім як твір Миколи Петрахновича-Мороховського.

Реставрація ікони “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського стала останньою роботою в творчому та науковому доробку В.П. Мокрія.

Христина ГОРИНЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.