У Львові презентували книжку про о. Василя Зінька, визначного ієромонаха ЧСВВ

562
Під час презентації книжки, упорядниця п.Уляна Стеців-Тимчук (крайня справа)
Під час презентації книжки, упорядниця п.Уляна Стеців-Тимчук (крайня справа)

“Робітник на Господніх жнивах” ‒ під такою назвою у видавництві отців василіян “Місіонер” (Львів) вийшла друком книжка з нагоди 100-ліття з народження о. Василя Зінька, ЧСВВ, ієромонаха-василіянина, публіциста, вченого, відомого місіонера. Її упорядником є журналістка Уляна Стеців-Тимчук, яка теж є співавтором спогадів про цю постать УГКЦ.

15 лютого цього року, в день уродин о. Зінька, після Літургії в церкві св. Андрія (пл. Соборна) священники і миряни ділилися спогадами про «залізного монаха», як про нього висловився Блаженніший Любомир Гузар. Саме в цьому храмі о. Василь також залишив незатертий слід як яскравий проповідник, провідник молодіжного Товариства «Містична Троянда», провідник людських душ.

Книжка "Робітник на Господніх жнивах"
Книжка “Робітник на Господніх жнивах”

Опісля у дзвіниці святоандріївському храму відбулася презентація названої книжки, в якій взяли участь ієромонахи ЧСВВ, серед них протоігумен Провінції отців василіян в Україні о. Йоан Школик, парох церкви св. Андрія о. Михайло Лучків, сестри різних монаших згромаджень, викладачі вищих навчальних закладів міста Львова та молодь, яка ще за свого життя встигла зачерпнути від о. В. Зінька релігійних знань.

В книжці «Робітник на Господніх жнивах» йде мова про три етапи життя священника: в Україні, на еміграції та після повернення на батьківщину в 1994 році, де о. Василь відійшов до вічності в 2008 році.

Книжка "Робітник на Господніх жнивах"
Книжка “Робітник на Господніх жнивах”

«Дуже хочеться, щоб більше людей дізналося про життєвий подвиг отця Василя, ‒ розповіла на початку презентації упорядниця книги п. Уляна». Адже він, за її словами, все своє життя віддав на службу Богові та Україні. Творчий, викладацький  і місіонерський розмах праці цього священника гідний подиву. А його скромність і монаший аскетизм – це окрема тема і про це теж згадано на сторінках книги.

Сестра Діогена Терешкевич, Згромадження сестер служебниць, поділилася спогадами про ревність і жертовність цього священника у служінні людям різних станів, навіть коли він терпів власні недуги. Колишній директор видавництва «Місіонер» Мар’ян Лозинський поділився досвідом співпраці із о. Зіньком як автором з десятка книг різної тематики, в тому числі і про становлення діаспорного життя українців в Бразилії та Аргентині в 2-ій половині XX ст.

Під час святкової Літургії в церкві св. Андрія (пл. Соборна, Львів) 15 лютого цього року
Під час святкової Літургії в церкві св. Андрія (пл. Соборна, Львів) 15 лютого цього року

В юності Володимир Зінько разом з батьками виїхав до Південної Америки в пошуках кращого хліба і там відбулося його покликання до монашества. В Бразилії, в 1960-х роках він був редактором українського часопису «Праця», журналу отців василіан «Місіонар», займався місіонерським служінням у віддалених поселеннях українців. Цьому передувала його формація у Римі, в одному з ватиканських університетів, де він здобув ступінь ліцензіата.

Свої наукові  і глибокі релігійні знання о. Василь Зінько зміг доносити наприкінці 1990-х років і до початку 2000-х років як капелан у навчальних закладах вищої освіти Львова. Про це детальніше розповів один з викладачів  Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Ґжицького доц.  Олег Огірко.  На його переконання, запит на таку місію священників дуже актуальний по сьогодні.

Після святкової Літургії в церкві св. Андрія (пл. Соборна, Львів) слово має п. Володимир Андрушко
Після святкової Літургії в церкві св. Андрія (пл. Соборна, Львів) слово має п. Володимир Андрушко

Видання «Робітник на Господніх жнивах» містить спогади, відгуки та бібліографію його чисельних праць – окремі книги, матеріали в періодичній пресі і наукових збірниках.

Серед статей-спогадів, які включені в цю книгу, є й автора цього допису, коли він співпрацював з о. В. Зіньком в редакції часопису «Місіонар» в 1995-1997 роках. Це були незабутні роки пізнання християнської журналістики із досвідченим і вишколеним редактором і щирим душею монахом, з добрим почуттям гумору і залізними настановами. Наші зустрічі мали продовження і після завершення його редакторської каденції.

В форматі статті неможливо переповісти всі заслуги і чин о. В. Зінька, тому всі зацікавлені можуть придбати це книжкове видання при кіосках храмів отців василіян у Львові.

 Ігор СКЛЕНАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.