У Львові презентували книгу «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»

1103
Презентація наукової монографії доцента Київського національного університету ім. Шевченка Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»

Вчора, 14 січня, у книгарні «Є», що на проспекті Свободи, 7,  відбулась презентація наукової монографії доцента Київського національного університету ім. Шевченка Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» (видання третє, перероблене і доповнене).

Монографія торкається тем, які зазвичай є табуйованими: жіночої фізіології, репродуктивного здоров’я, особливостей інтимних відносин і гігієни статевих відносин у сільській культурі, способів контрацепції і позбування небажаної вагітності, жіночих та венеричних хвороб і т. ін. Дослідження базується на матеріалах, зібраних автором в польових умовах, доповнених відомостями з друкованих джерел та архівів.

Серед чоловічої частини присутніх на презентації виникла суперечка, чи варто писати книги на подібні теми. Автор зазначила, що ця книга ламає стереотипи, вона ставить під сумнів те, що здавалось канонічним, може вважатись провокативною, але спонукає до переосмислення. Адже, через історію тілесних стосунків можна прослідкувати моральні, етичні та інші проблеми.

Ілюстрована книга світлинами кінця XІX – початку ХХ ст. Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», репродукціями творів Національного художнього музею України та Національного музею Тараса Шевченка.

Монографія вийшла накладом 1000 примірників у  видавництві «Інтелектуальна книга» в 2014 році в  серії «Етнологія для дорослих». Придбати книгу можна в мережі книгарень «Є» за ціною 127 грн.

Наталія Бойченко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.