У Львові презентували альманах «За Україну, за її волю!»

787
Історико-художнього альманах «За Україну, за її волю!»
Вчора, 7 листопада 2018 року, в Національному музеї імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбулась презентація історико-художнього альманаху «За Україну, за її волю!». Видання присвячене 100-річчю проголошення Незалежності ЗУНР, утворення Української Галицької Армії та проголошення Акту Злуки Українських Земель.
Заслужена академічна капела України «Трембіта»
Заслужена академічна капела України «Трембіта»

На початку презентації звучали пісні Українських Січових Стрільців у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта». Окрім того, присутні хвилиною мовчання віддали шану усім тим, хто віддав своє життя за волю та незалежність України.

Хвилина мовчання на презентації історико-художнього альманаху «За Україну, за її волю!»
Хвилина мовчання на презентації історико-художнього альманаху «За Україну, за її волю!»

В презентованому альманасі представлені картини, світлини, військові однострої та відзнаки відомих художників-січових стрільців, воїнів УГА та УНР. Крім цього, він містить опис визначних подій та боїв, державотворчої та дипломатичної діяльності ЗУНР. Видання є двомовним – текст подано українською та перекладено на англійську мови.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка
Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка

“Я хотів би подякувати упорядникам альманаху, бо вони зберегли ті речі, які багато хто знав, але не мав у систематизованому вигляді. Цьогоріч ми достойно відзначили 100-ліття української державності на Західноукраїнських землях. Дуже важливо, щоб ми не думали, що усе вже зроблено і справа доведена до кінця. Важливо, щоб відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіка були поштовхом до двох справ. Перша – поринути у архіви, історичну пам’ять, відшукати найкращі творіння і взірці та донести їх до людей не залежно від віку чи освіти. У цьому – наші коріння, наша історія, тому важливо, щоб люди їх знали. А друга річ – 1918-19 роки мають бути великою пересторогою нам, українцям ХХІ століття. Дуже важливо зрозуміти, що ми сьогодні маємо шанс закріпитися самим та наше бачення Української держави. Ми маємо судити по справах, по тому як і що зроблено. Переосмислимо, перечитаємо і не забудемо, а зрозуміємо – будемо мати право на життя. Будемо дивитися на малюнки як на ілюстрації – матимемо велику небезпеку. Там не потрібно боятися. Січових Стрільців було декілька десятків тисяч, сьогодні українська армія налічує двісті шістдесят тисяч. Ми маємо мільйонами стати разом, щоб, маючи такий урок сторічної давнини, не повторити тих помилок”, – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Марко Сімкін
Марко Сімкін

Автором проекту є журналіст-міжнародник Марко Сімкін. За його словами, більшість ілюстрацій, розміщених в альманасі, публікуються вперше. Головний упорядник альманаху -редактор видавництва “Левада” Богдан Горбовий.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“1 листопада 1918 року у Львові – крок на шляху незалежності України, створення Української Держави, крок до здобуття мрії нашого народу. Події, що відбулись 1 листопада ввійшли не тільки в історію України, але й українського мистецтва. Альманах, який ми сьогодні презентуємо є документальним свідченням подій сторічної давнини”, – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан.

Презентація історико-художнього альманаху «За Україну, за її волю!»
Презентація історико-художнього альманаху «За Україну, за її волю!»

У створенні збірки також брали участь провідні діячі науки та культури Львівщини, зокрема науковці з ЛНУ ім. І. Франка та митці з Львівської національної академії мистецтв.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.