У Львові презентують унікальне мистецтвознавче видання

328
У Львові презентують унікальне мистецтвознавче видання

В середу, 2 жовтня 2019 року, 15.00 в Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. В. Кубійовича, 35) відбудеться презентація третього тому Антології української теоретичної думки XX століття «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва» (упорядник Роман Яців). Модератор презентації – професор Ростислав Шмагало.

В Антології зібрана колекція текстів про різні виміри мистецьких практик українських художників, мистецтвознавців, культурологів, етнопсихологів, істориків, соціологів минулого і сучасності. У трьох томах, які будуть представлені на презентації, можна знайти судження про авторські концепції творчості визначних сучасних мистців та інтелектуалів, зокрема Андрія Бокотея та Любомира Медвідя, Володимира Одрехівського та Альфреда Максименка, Романа Василика та Ростислава Шмагала, Ореста Голубця та Галини Стельмащук, Юрія Смольського та Роксолани Патик, Галини Кусько і Таміли Печенюк, Миколи Шимчука та Дарини Скринник-Миськи, Зеновії Тканко та Ілони Ткачук, а також з мистецьких середовищ Києва, Одеси, Харкова, Чернівців, зарубіжних країн, в яких функціонує мистецька комунікація поміж українцями. В діапазоні естетичних ідей від Олександра Архипенка та Казимира Малевича до нових поколінь мистців добіракою текстів Антології позначається динаміка трансформації досвідів українського модернізму в формотворчих шуканнях практиків мистецтва початку XXI ст.

Книга побачила світ завдяки пожертві зі спадщини Едварда Бродацького (Лондон, Велика Британія). Видання рекомендується для викладачів і студентів ВУЗів.

Іванка НОВАКІВСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.