У Львові презентують репліку меча гетьмана Петра Сагайдачного

373
Презентація репліки меча гетьмана Петра Сагайдачного
20 листопада у Музеї «Львів Стародавній» відбудеться презентація репліки меча гетьмана Петра Сагайдачного. Це друга в Україні репліка, виготовлена з дозволу зброярні Королівського замку у Вавелі (Państwowe Zbiory Sztuki na Wawelu), де і знаходиться оригінал меча. Про це повідомляє Galinfo

Вона оздоблена дорогоцінними металами і виготовлена зі збереженням стародавніх технік.

Меч Сагайдачного – це подарунок польського королевича Владислава IV Вази гетьману за перемогу над турками під Хотином у 1621 році. Він інкрустований золотом та діамантами із зображенням алегоричних сцен Соломонового суду та бою античних воїнів. На клинку меча є напис: «VLADISAVS + Konasevicio Koszovio ad Chocimum contra Osmanum» (Владислав [у дар] Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа).

Афіша презентації репліки меча гетьмана Петра Сагайдачного
Афіша презентації репліки меча гетьмана Петра Сагайдачного

Ще одна репліка меча, але чорно-біла, зараз зберігається на фрегаті «Гетьман Сагайдачний». Обидві репліки виготовлені ковальською майстернею «Дархан». Майстриня Євгенія  Ейдер зазначила: «Ми пишаємось тим, що мали можливість бути дотичними до відновлення правдивої української історії. Робота над мечем була складною і одночасно захопливою. Можна сказати виклик моїм вмінням. Коли працювали над мечем – відчували велику відповідальність за збереження дрібної деталізації та історичної автентичності».

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.