У Львові презентують напрям наукових досліджень фестивалю LvivMozArt Mozartiana Galicia

332
У Львові презентують напрям наукових досліджень фестивалю LvivMozArt Mozartiana Galicia
У Львові презентують напрям наукових досліджень фестивалю LvivMozArt Mozartiana Galicia

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt запрошує журналістів, музикознавців та усіх зацікавлених львівською історією Моцарта на презентацію напряму наукових досліджень Mozartiana Galicia “Натхненні Моцартом”, що відбудеться 15 лютого о 17:30 у Музеї етнографії та художнього промислу (м. Львів, пр. Свободи, 15).

Захід присвячений підсумкам першого року діяльності, презентації наукових напрацювань, започаткованих міжрегіональних та міжнародних ініціатив у сфері дослідження творчої діяльності Франца Ксавера Моцарта на українських землях, а також дотичного до нього культурного середовища, музично-виконавських традицій, взаємодії Моцарта з видатними мистцями його часу.

У події візьме участь ініціаторка напряму Mozartiana Galicia, диригентка та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. Модеруватиме презентацію наукова керівниця напряму, музикознавиця Роксолана Гавалюк.

У програмі заходу: відеопрезентація документів, рукописів, музичних творів молодшого Моцарта та його львівської учениці Юлії Бароні-Кавалькабо, які вдалося відшукати в міжнародних архівах. Деякі з композицій прозвучать у концертному виконанні за участі провідних українських музикантів:

  • солістки Львівської національної опери 
  • Маріанна Цвєтінська (сопрано),
  • Мар’яна Мазур (сопрано),
  • учасники Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU
  • Єлизавета Зубенко (скрипка),
  • Олег Сомик (альт),
  • а також Мирослав Драган (фортепіано).

Оскільки віднайдені та презентовані матеріали мають наукову цінність для усієї спільноти дослідників музичної династії Моцартів — як української, так і міжнародної, – до форуму зможуть долучитися учасники з інших міст і країн у форматі онлайн із двостороннім синхронним перекладом.

Подія стане нагодою для того, щоби висловити подяку усім учасникам процесу за співпрацю і сприяння дослідницьким пошукам, поділитися досвідом, враженнями, задумами і перспективами. Це також унікальна можливість особистого знайомства для музикознавців, істориків, керівництва мистецьких навчальних закладів і ОТГ, представників провідних музеїв та бібліотек Львова й Тернополя, краєзнавців, картографів, геральдистів, фахівців з історії військової справи, музикантів-практиків, дизайнерів, реставраторів – із числа тих, хто долучився до наукових досліджень творчої історії  “львівського Моцарта”.

Важливо! Для відвідування події необхідно мати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, чинний на момент проведення заходу. Наявність сертифікату чи тесту перевірятиметься на контролі перед входом. Зверніть увагу, що у зв’язку з карантинними  кількість учасників обмежена та діє масковий режим.

Довідка:

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt – це масштабна музична подія, яка уже 6 років поспіль відбувається у Львові наприкінці літа. Цьогоріч фестиваль триватиме з 29 серпня до 4 вересня. У межах мультидисциплінарної діяльності фестивалю протягом року ведеться також активна просвітницька, наукова та мистецька робота, що реалізується через численні програми, проєкти та напрями.

Напрям наукових досліджень Mozartiana Galicia (Галицька Моцартіана) був започаткований 6 лютого 2021 року з метою пошуку, оцифрування і наукового дослідження документальних свідчень, пов’язаних із перебуванням, творчістю і діяльністю композитора та піаніста Франца Ксавера Моцарта — молодшого сина Вольфганга Амадея Моцарта – на Галичині. Ініціаторка напряму Mozartiana Galicia — диригентка та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. Наукова керівниця проєкту – музикознавиця Роксоляна Гавалюк.

Ольга КОВАЛЕВСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.