Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt запрошує журналістів, музикознавців та усіх зацікавлених львівською історією Моцарта на презентацію напряму наукових досліджень Mozartiana Galicia “Натхненні Моцартом”, що відбудеться 15 лютого о 17:30 у Музеї етнографії та художнього промислу (м. Львів, пр. Свободи, 15).
Захід присвячений підсумкам першого року діяльності, презентації наукових напрацювань, започаткованих міжрегіональних та міжнародних ініціатив у сфері дослідження творчої діяльності Франца Ксавера Моцарта на українських землях, а також дотичного до нього культурного середовища, музично-виконавських традицій, взаємодії Моцарта з видатними мистцями його часу.
У події візьме участь ініціаторка напряму Mozartiana Galicia, диригентка та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. Модеруватиме презентацію наукова керівниця напряму, музикознавиця Роксолана Гавалюк.
У програмі заходу: відеопрезентація документів, рукописів, музичних творів молодшого Моцарта та його львівської учениці Юлії Бароні-Кавалькабо, які вдалося відшукати в міжнародних архівах. Деякі з композицій прозвучать у концертному виконанні за участі провідних українських музикантів:
- солістки Львівської національної опери
- Маріанна Цвєтінська (сопрано),
- Мар’яна Мазур (сопрано),
- учасники Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU
- Єлизавета Зубенко (скрипка),
- Олег Сомик (альт),
- а також Мирослав Драган (фортепіано).
Оскільки віднайдені та презентовані матеріали мають наукову цінність для усієї спільноти дослідників музичної династії Моцартів — як української, так і міжнародної, – до форуму зможуть долучитися учасники з інших міст і країн у форматі онлайн із двостороннім синхронним перекладом.
Подія стане нагодою для того, щоби висловити подяку усім учасникам процесу за співпрацю і сприяння дослідницьким пошукам, поділитися досвідом, враженнями, задумами і перспективами. Це також унікальна можливість особистого знайомства для музикознавців, істориків, керівництва мистецьких навчальних закладів і ОТГ, представників провідних музеїв та бібліотек Львова й Тернополя, краєзнавців, картографів, геральдистів, фахівців з історії військової справи, музикантів-практиків, дизайнерів, реставраторів – із числа тих, хто долучився до наукових досліджень творчої історії “львівського Моцарта”.
Важливо! Для відвідування події необхідно мати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, чинний на момент проведення заходу. Наявність сертифікату чи тесту перевірятиметься на контролі перед входом. Зверніть увагу, що у зв’язку з карантинними кількість учасників обмежена та діє масковий режим.
Довідка:
Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt – це масштабна музична подія, яка уже 6 років поспіль відбувається у Львові наприкінці літа. Цьогоріч фестиваль триватиме з 29 серпня до 4 вересня. У межах мультидисциплінарної діяльності фестивалю протягом року ведеться також активна просвітницька, наукова та мистецька робота, що реалізується через численні програми, проєкти та напрями.
- Сайт фестивалю: lvivmozart.com
- Facebook: facebook.com/LvivMozArt
- Instagram: instagram.com/lviv_mozart
Напрям наукових досліджень Mozartiana Galicia (Галицька Моцартіана) був започаткований 6 лютого 2021 року з метою пошуку, оцифрування і наукового дослідження документальних свідчень, пов’язаних із перебуванням, творчістю і діяльністю композитора та піаніста Франца Ксавера Моцарта — молодшого сина Вольфганга Амадея Моцарта – на Галичині. Ініціаторка напряму Mozartiana Galicia — диригентка та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. Наукова керівниця проєкту – музикознавиця Роксоляна Гавалюк.
- Facebook: facebook.com/Mozartiana-Galicia
Ольга КОВАЛЕВСЬКА