У Львові презентують Аrt Map Ukraine (відео)

835
У Львові презентують Аrt Map Ukraine (відео)

З нагоди 30-річчя незалежності України у Львові продемонструють проєкт, в якому брали участь 70 учасниць з 20 областей країни – Аrt Map Ukraine. Вишита карта України складається з багатьох фрагментів та різних матеріалів.

Art Map Ukraine – це проєкт, який для створення вишитої рельєфної̈ мапи нашої̈ країни об’єднав 70 майстринь з 20 областей України і не тільки (також є учасниця з Ізраїлю, що має українське коріння). Ідея виникла спонтанно, а команда учасниць була набрана за декілька годин. Першим етапом було створення макету рельєфної̈ мапи України, а також підбір еталону кольорів, якого дотримувалися учасниці, щоб карта згодом виглядала як єдине ціле. Для того, щоб фрагменти зійшлися ідеально, були створені інформаційні картки зі збереженням усіх пропорцій, роздрукувавши які в учасниць не виникало труднощів з перенесенням зображення на основу для вишивки.

Art Map Ukraine – це 70 фрагментів розміром 10*10 см, загальний розмір полотна 70*100 см, понад 40 різноманітних технік, а також більш ніж 40 видів використаних матеріалів. Цікавою особливістю вишитої карти є фрагменти білого фону, на яких майстрині змогли передати символічні та патріотичні ідеї.

Також мапа містить у собі таємні послання, що вишивалися дівчатами на фрагментах ще до початку основних робіт: «Процвітай, моя Україна», «Ми єдині», «Крим – це Україна», «Борітеся – поборемо!», «Тобі не можна не цвісти», «Ти в моєму серці» – ці та багато інших лозунгів та цитат наповнюють карту змістом зсередини.

Вишита карта України з успіхом презентувалась у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій і Миколаївській областях.

Зі Львова є одна учасниця ,яка на високому рівні презентувала Львівську область – це Марта Стефура, дизайнерка прикрас, художниця, учасниця міжнародних виставок, лауреатка і переможниця міжнародних конкурсів, учасниця мистецьких проєктів, благодійниця і меценатка.

Мета проєкту – об’єднати творчих людей, щоб створити щось спільне і дуже масштабне на рівні країни, проявити свою любов і патріотизм, популяризувати дизайнерську вишивку, донести людям її красу через призму отриманого результату. На цьому організатори не зупиняються і згодом очікується ще масштабніший проєкт, однак його деталі наразі тримаються у таємниці.

Презентація проєкту відбудеться 20 серпня. Ця унікальна карта України буде експонуватись у Львові з 20 до 27 серпня. Під час урочистих святкувань 24 серпня буде знаходитись біля пам‘ятника Т. Шевченку.

Організаторки і авторки проєкту Art Map Ukraine:

Ольга Петлюк – дизайнерка прикрас, співвласниця бренду Olivik jewelry ( м. Вінниця)
Яна Кравець – художниця – ілюстраторка, графічна дизайнерка (м. Вінниця)

Івона ЛОБАН

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.