У Львові представили «Поетичну топоніміку»

750

Вчора, 21 грудня 2014 року, у стінах львівської обласної бібліотеки для дітей відбулася презентація збірки «Поетична топоніміка». Унікальність цього видання у тому, що воно поєднало у собі літературу та просвітницьке краєзнавство. Під обкладинкою нової книги, що з друкарні одразу ж опинилася на презентації, поезія та проза 77 авторів з різних міст і сіл, які вирішили поділитися любов’ю до своєї маленької Батьківщини з читачами та розповісти про те, чим особливий їх край. У поетичних рядках описи мальовничої природи, дитячі та юнацькі спогади, історичні факти, фольклор з 90 населених пунктів України.

До презентації долучилися Маріанна Задорожна, Марічка Дзвінка, Людмила Пуляєва, Зоряна Мовчан та Любов Бенедишин, які представили у «Поетичній топоніміці» Львівщину, Віра Шурман, яка завітала з Вінниччини та Марія Солодовнікова – наймолодша поетка збірки, що пише про рідний Кривий Ріг, живучи у Львові.

Автори книги говорять, що це перше видання такого формату в Україні і тішаться з того, що у цей непростий для країни час вдається робити важливі речі для культури та об’єднання всього народу.

Редактором-упорядником збірки стала Любов Сердунич, саме завдяки її наполегливості збірка й побачила світ. «Автором цієї ідеї є праправнучка великого Каменяра – Олеся Франко, вона й надихнула нас на створення збірки. Нам хотілося видати щось світле і мирне, бо душа прагла заспокоєння після переживань Майдану та війни. Так з’явилася поетична книга про міста і села України», – говорить пані Любов.

Гості літературного заходу, який модерувала Людмила Пуляєва, мали змогу не тільки почути поезію з нової збірки, а й насолодитися патріотичними піснями у виконанні Вікторії Бондаренко, Віри Шурман та Богдана Бовшика. Приємним подарунком стала й пісня на слова Марічки Дзвінки, яку написала Галина Різничук з Івано-Франківська.

Презентація збірки «Поетична топоніміка» у Львові
Презентація збірки «Поетична топоніміка» у Львові

Варто зазначити, що поетичним словом цікавляться не тільки люди з літературної сфери, а й школярі, які теж завітали на презентацію книги. До слова, її вже можна погортати у бібліотеці, або придбати у «Книжковому дворику» на вулиці В. Винниченка 4, де теж пройшла презентація «Поетичної топоніміки».

Олена ВИСОКОЛЯН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.