Вчора, 21 грудня 2014 року, у стінах львівської обласної бібліотеки для дітей відбулася презентація збірки «Поетична топоніміка». Унікальність цього видання у тому, що воно поєднало у собі літературу та просвітницьке краєзнавство. Під обкладинкою нової книги, що з друкарні одразу ж опинилася на презентації, поезія та проза 77 авторів з різних міст і сіл, які вирішили поділитися любов’ю до своєї маленької Батьківщини з читачами та розповісти про те, чим особливий їх край. У поетичних рядках описи мальовничої природи, дитячі та юнацькі спогади, історичні факти, фольклор з 90 населених пунктів України.
До презентації долучилися Маріанна Задорожна, Марічка Дзвінка, Людмила Пуляєва, Зоряна Мовчан та Любов Бенедишин, які представили у «Поетичній топоніміці» Львівщину, Віра Шурман, яка завітала з Вінниччини та Марія Солодовнікова – наймолодша поетка збірки, що пише про рідний Кривий Ріг, живучи у Львові.
Автори книги говорять, що це перше видання такого формату в Україні і тішаться з того, що у цей непростий для країни час вдається робити важливі речі для культури та об’єднання всього народу.
Редактором-упорядником збірки стала Любов Сердунич, саме завдяки її наполегливості збірка й побачила світ. «Автором цієї ідеї є праправнучка великого Каменяра – Олеся Франко, вона й надихнула нас на створення збірки. Нам хотілося видати щось світле і мирне, бо душа прагла заспокоєння після переживань Майдану та війни. Так з’явилася поетична книга про міста і села України», – говорить пані Любов.
Гості літературного заходу, який модерувала Людмила Пуляєва, мали змогу не тільки почути поезію з нової збірки, а й насолодитися патріотичними піснями у виконанні Вікторії Бондаренко, Віри Шурман та Богдана Бовшика. Приємним подарунком стала й пісня на слова Марічки Дзвінки, яку написала Галина Різничук з Івано-Франківська.
Варто зазначити, що поетичним словом цікавляться не тільки люди з літературної сфери, а й школярі, які теж завітали на презентацію книги. До слова, її вже можна погортати у бібліотеці, або придбати у «Книжковому дворику» на вулиці В. Винниченка 4, де теж пройшла презентація «Поетичної топоніміки».
Олена ВИСОКОЛЯН