У Львові поруч з церквою XVII століття та столітнім будинком зведуть офісний центр з парковкою

2875
Церква святої Параскеви П'ятниці у Львові

У Львові, на вулиці Гайдамайцькій, 2-Б, поруч з церквою Параскеви П’ятниці та одноповерховою будівлею, спорудженою у 1894 році, зведуть офісний будинок з підземною парковкою. Відповідне рішення ухвалили 18 травня 2018 р., під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, повідомляє Вголос.

Як йдеться у містобудівних умовах та обмеженнях, планується будівництво офісного будинку з підземною автостоянкою на вул. Гайдамацькій, 2-Б.

Церква Параскеви Пятниці XVII сторіччя. Фото др.пол. XIX ст.
Церква Параскеви Пятниці XVII сторіччя. Фото др.пол. XIX ст.

«Мінімальні відстані до існуючого будинку з північної сторони – 6,40 м, з південної сторони – 7,90 м. Врахувати недопущення виникнення руйнувань суміжної забудови з влаштуванням необхідних інженерно-технічних заходів, які запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів проектованого об’єкта на прилеглу територію. Проектом врахувати розміщення поряд житлового будинку на вул. Гайдамацькій, 7 (пам’ятка архітектури місцевого значення, охоронний № 62) та Української Православної церкви Київського патріархату парафії Святої П’ятниці на вул. Б. Хмельницького, 77 (пам’ятка архітектури національного значення, охоронний № 365)», – вказано у містобудівних умовах.

Візуалізація офісного будинку
Візуалізація офісного будинку

Забудовуватиме територію біля старовинної церкви ТЗоВ «Воркбуд». Воно належить інвестиційній компанії ЗАТ «КУА «Карпати-інвест». Кінцевими бенефіціарними власниками якої є:  Петрук Сергій Іванович, Петрук Людмила Сергіївна та Столмов Євген Михайлович.

Варто зазначити, що будувати свій офісний будинок вони планують біля старовинної церкви Параскеви П’ятниці. Цей храм споруджено у найдавнішій частині міста, на фундаментах церкви ХІІІ-XIV ст. Розташування об’єкту за межами міських фортифікацій пояснює присутність в його архітектурі рис оборонної будівлі. Будівництво та наступні реконструкції датуються 1643-1645 рр.; 1908 р. (реставрація, нове завершення вежі); 1950 (реставрація).

Плебанія церкви святої Параскеви П’ятниці
Плебанія церкви святої Параскеви П’ятниці

Поруч, на вулиці Гайдамацькій, 2, розташовується будинок плебанії церкви Параскеви П’ятниці. Це одноповерхова будівля в аркадовому стилі з високим мансардним дахом, споруджена у 1894 р. Нетиньковані стіни викладені смугами брунатної та охристої нетинькованої цегли, їх оздоблюють аркади вікон і дверей та цегляний узор під карнизом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.