У Львові помер відомий реставратор

1012
Володимир Мокрій
Володимир Мокрій

Україна втратила відомого дослідника мистецтва, реставратора Вищої категорії, Музейника з Великої літери Володимира Мокрія. Про це повідомила доцент кафедри реставрації творів мистецтва у Львівській національній академії мистецтв, колишній директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Лариса Возницька-Разінкова.

«Закінчивши Училище прикладного та декоративного мистецтва ім. І.Труша Володимир Мокрій прийшов працювати у Львівську картинну галерею. Борис Возницький запропонував йому посаду художника-реставратора темперного малярства, а оскільки на ті часи з експедицій музей звозив тисячі пошкоджених ікон, усі вони пройшли через «золоті руки» Володимира», – написала вона на своїй сторінці у Фейсбуку.

Тільки працюючи у Галереї мистецтв В.Мокрій очолив реставрацію іконостасу кін.16 поч.17 ст. церкви Параскеви П’ятниці у Львові, відреставрував ікону 15ст. «Львівську Богородицю», широкоформатні батальні полотна з Жовківського костелу 17ст. «Битву під Хотином» та «Битву під Клушино». Це тільки незначний перелік творів врятованих Володимиром Мокрієм.

Ним виховано декілька поколінь реставраторів, його учнів. Викладав в Училищі ім. І.Труша та Академії мистецтв. Очолив відділ реставрації Національного музею ім. Андрея Шептицького.

“На 71 році життя відійшов у вічність знаний музейник, культурно-громадський діяч, педагог, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії ім. Бориса Возницького, художник-реставратор вищої категорії Володимир Петрович Мокрій. Понад 40 років В. Мокрій присвятив праці у царині реставрації. Йому завдячуємо поверненню в скарбницю української мистецької спадщини понад 8 000 цінних пам’яток, серед яких – знакові, унікальні твори, що стали віхами в історії нашого мистецтва. Від 2003 року очолював науково-дослідний реставраційний відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Під орудою Володимира Мокрія колектив реставраторів підготував понад 30 виставкових проектів із фондових зібрань, які презентували музей в Україні та поза її межами”, – колектив НМЛ ім. Андрея Шептицького також відзначив великі заслуги Володимира Мокрія та висловив співчуття родині.

Прощання із Володимиром Мокрієм відбудеться у понеділок, 30 травня 2018 року з 17.00 до 20.00 у головній будівлі музею (пр. Свободи, 20). Парастас розпочнеться о 19.00.

Джерело: http://forpost.lviv.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.