У Львові покажуть унікальний фільм “Чорнобиль – Хроніка важких тижнів”

363
У Львові покажуть унікальний фільм "Чорнобиль - Хроніка важких тижнів"

В четвер, 11 травня 2023 року, о 17.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться перегляд та обговорення фільму “Чорнобиль – Хроніка важких тижнів”.

Команда “Українського фотографічного товариства” продовжує проєкт “Живе кіно у Львові” і запрошує на чергову розмову про кіно та перегляд фільму наживо з кіноплівки від Олександра Мандрика.

«Чорнобиль – Хроніка важких тижнів» – український документальний фільм режисера Володимира Шевченка, відзнятий 1986 року.

Займає 49-50-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.
Багато фільмів створено вже через роки після вибуху четвертого блоку Чорнобильської АЕС. Та лише небагато людей були свідками самої трагедії.

Лише дві кіногрупи прорвалися через чиновницькі перешкоди, однією з них була команда режисера «Укркінохроніки» Володимира Шевченка. 14 травня 1986 року вони виїхали на зйомки на станцію і наступні сто днів провели поряд з пожежниками, енергетиками, військовими, дозиметристами і атомниками, що ліквідовували наслідки вибуху на ЧАЕС. Всі вони розуміли небезпеку, якій піддавалися. Хтось виконував наказ, хтось не мав вибору, але серед кінематографістів були тільки ті, хто приїхав сюди із власної волі. Більше того, Шевченко вів справжню облогу численних, але необхідних інстанцій, щоб потрапити в епіцентр катастрофи.

Вже в лікарняній палаті, отримавши велику дозу радіації, режисер записав в щоденнику:
«Якщо хтось скаже мені, що якби не ліз, був би з легенею, негайно відповім: краще без легені, ніж, як деякі, без честі».

Перегляд фільму безкоштовний. До та після перегляду традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Ігор ГАРМАШ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.