У Львові покажуть фільм Олександра Довженка «Земля» у живому супроводі гурту «ДахаБраха»

682
фільм Олександра Довженка «Земля»

«Музика до фільму «Земля» – наше найкраще творіння». Так про цей проект кажуть самі музиканти із культового українського гурту «ДахаБраха». Унікальну нагоду побачити «Землю» Олександра Довженка у супроводі «ДахиБрахи» львів’яни матимуть напередодні Дня незалежності України – 22 серпня у львівському Центрі Довженка (пр. Червоної Калини, 81). Початок – о 19:00.

Фільм Олександра Довженка «Земля», за версією ЮНЕСКО, входить до списку топ-5 шедеврів світового кінематографу. 2012 року Національний центр О. Довженка розпочав реставрацію стрічки на основі її оригінальної версії 1930 року. А музичний супровід до кінокартини протягом зими-весни 2012 року на замовлення Довженко-Центру створив український етно-хаос гурт «ДахаБраха».

Етно-хаос гурт «ДахаБраха»
Етно-хаос гурт «ДахаБраха»

«Робити музичний супровід для «Землі» Олександра Довженка було для нас великою честю і непростим творчим викликом, – розповідає Марко Галаневич («ДахаБраха»). – Кадр за кадром український шедевр світового кінематографу вражав нас кожного разу, коли ми бралися до праці над цим проектом. Як би ми не намагалися працювати над фільмом, як самим по собі мистецьким явищем, уникнути ідеологічної оцінки нам не вдалось. Безумовно, ми озвучували фільм з точки зору людини ХХІ століття, яка знає, що після 1930 року, коли була закінчена робота над «Землею», були роки комуністичного голодомору 1932-1933, були роки репресій, і ми знаємо про непросту долю самого Довженка в соціалістичній імперії. Водночас ми прагнули передати також і автентичність та наївність тих почуттів і посилань, які ніс нам той час і та епоха, і які несе нам і сьогодні наша Земля».

Олександр Довженко про свій фільм
Олександр Довженко про свій фільм

Сам Олександр Довженко про свій фільм: «В «Землі» вмирає мій дід. Шкурат — мій батько. Я — парубок, що сидить з дівкою на призьбі… Як мучивсь я і проклинав адміністрацію, що з’їдала мої нерви, мою душу, всі мої сили своїм нікчемством. Яке розчарування я мав по закінченні картини»…

Онлайн квитки доступні тут: https://gastroli.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.