У Львові оголосили конкурс на кращу пропозицію громадського простору з пам’ятником Євгену Коновальцю (відео)

1187
У Львові оголосили конкурс на кращу пропозицію громадського простору з пам’ятником Євгену Коновальцю
У Львові оголосили конкурс на кращу пропозицію громадського простору з пам’ятником Євгену Коновальцю

Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про організацію та проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на проєктну пропозицію громадського простору з пам’ятником Євгену Коновальцю. Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Ми ведемо роботу над завданням, програмою та умовами конкурсу, але це особливий конкурс, бо йдеться про вшанування пам’яті Євгена Коновальця. Це дуже важлива персона, особистість для цілої України і планується символічно її вшанувати на вулиці Бандери, де вона перетинається якраз з вулицею Коновальця. Це така буде стартова точка вулиці Коновальця. Далі вона йде в напрямку півдня міста і в цьому місці планується створити такий не просто пам’ятник і не просто простір, а симбіоз. Ми хочемо якісне архітектурне рішення, якісне вписання в ландшафт – це не буде великий монументалізм, це буде таке м’яке акуратне архітектурне рішення. Тим не менш, окрім простору, це буде таке вшанування монументальне з точки зору пам’яті, це буде художній об’єкт, який вшановує пам’ять Євгена Коновальця», – розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Щоб знайти найкраще рішення для простору, в управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради проведуть попередню реєстрацію потенційних учасників конкурсу.

«Ми хочемо поєднати зусилля митців, скульпторів і архітекторів. Для цього 3 липня ми відкриваємо зголошення на участь в цьому архітектурному конкурсі. Ми хочемо зробити базу і архітекторів, і митців, щоб заварити цей симбіоз, щоб люди побачивши портфоліо одне одного, змогли створити команди і спільними рішеннями вже вийти на сам конкурс. Пізніше, коли будемо мати цю базу, оприлюднимо програму і умови, терміни подачі конкурсних робіт і в межах цього будемо чекати на якісний результат нашого конкурсу», – зазначив Антон Коломєйцев.

Територія майбутнього простору належить університету «Львівська політехніка», який дозволив її використовувати для майбутнього пам’ятника. В управлінні архітектури кажуть, тепер територія, яка досі завжди знаходилася за парканом, буде відкритою і стане частиною вулиці Бандери.

Трійка фіналістів конкурсу отримають грошові премії. За перше місце – 150 тис. грн., 2 місце – 100 тис. грн., а 3 – 50 тис. грн.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.