У Львові екологи вимагають внести сторічну липу, що росте в центрі міста, до пам’яток природи

1139
У Львові екологи вимагають внести сторічну липу, що росте в центрі міста, до пам'яток природи

У Львові поблизу Церкви Покрови Богородиці та Біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, що на вулиці Грушевського, вже більше ста років росте унікальна липа. Проте, дерево постійно піддається пошкодженням та хворобам, що несе для нього загрозу, повідомляє еколог Дзвінка Калинець-Мамчур.

“Росте собі липа на вул Грушевського, 4 біля церкви і біологічного факультету. Давно росте, понад 100 – 150 літ. Все було б добре, якби періодично її нещадно не обрізували, бо заважає. Ми, Вчена рада звернулися до міського голови, надіслали лист у лютому, я сама мала з ним розмову про оголошення її пам’яткою природи. Реакції нема жодної”, – каже завідувач кафедри екології у ЛНУ ім. Івана Франка Дзвінка Калинець-Мамчур.

Сторічна липа поблизу Церкви Покрови Богородиці та Біологічного факультету ЛНУ ім.І.Франка
Сторічна липа поблизу Церкви Покрови Богородиці та Біологічного факультету ЛНУ ім.І.Франка

Вчена рада біологічного факультету також стала на захист давньої пам’ятки, повідомляє Форпост.

“Шановний пане Садовий!

Просимо Вас підтримати ініціативу Вченої ради біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка від 14 листопада 2016 р. про присвоєння статусу пам’ятника природи віковому дереву – липі серцелистій, що росте біля корпусу університету на вул. Грушевського, 4.

Про це дерево відомо, що воно є на усіх відомих фотографіях цього куточка Львова, починаючи з кінця ХІХ сторіччя (1870р.) в уже дорослому стані. Тобто орієнтовний вік липи не менш як 150 років. Це дерево «пам’ятає» таких видатних постатей українства як Іван Франко, Михайло Грушевський, митрополит Андрей (Шептицький), велетнів науки Рудольфа Вайгеля і Стефана Банаха. Воно є «свідком» часів змагання за український університет і, напевно, цвіло в день героїчної смерті Адама Коцка, який загинув 1 липня 1910 р. в обороні української мови.

Останніми роками липа потерпає від інтенсивного зараження омелою. Періодично біля нього копають траншеї для силових електричних ліній, безжалісно рубаючи коріння. До дерева недавно були прикріплені троси вуличного освітлення. Усе це вимагає негайних охоронних заходів, як от офіційний статус, інформаційний стенд, огорожа, для збереження унікальної для Львова та України пам’ятки природи”, – йдеться у зверненні колективу.

Сторічна липа поблизу костелу святого Миколая та львівського університету, поштівка 1910 року
Сторічна липа поблизу костелу святого Миколая та львівського університету, поштівка 1910 рокупа

Текст звернення був опублікований ще у лютому цього року, проте досі відповіді екологи так і не отримали.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.