У Львівському Театрі Лесі Українки відбудеться прем’єра вистави “Птахи”

271
У Львівському Театрі Лесі Українки відбудеться прем'єра вистави

Від режисера “Top Girls”, “Філоктет. Античний рейв” та “146 зірок, видимих неозброєним оком Дмитра Захоженка – нова масштабна постановка “Птахи” за мотивами комедії Арістофана 7 та 21 квітня о 18:00 у Львівському Театрі Лесі Українки (вул. Городоцька, 36).

“Птахи” – одна з найвідоміших п’єс Арістофана. Гротескна комедія про афінян і Царство Птахів з хепіендом і подарованими крилами людині.

У режисурі Дмитра Захоженка – все не так солодко. Птахи – вже не наївні створіння. Звівши власне місто, вони стають емансипованими. Птахи міркують про демографічну кризу, читають стендап, жаліються на інфляцію та відмовляються висиджувати яйця. Щоб жити у сучасному світі, вони уподібнюються людям. Але чи добре бути людиною? Чи варто бути людиною?

Людина використовує, руйнує, прискорює власну загибель. Скільки нам лишилося до тотального винищення? Десятиліття, рік, день чи, можливо, півтори хвилини? А якщо у твоїй країні триває війна? Тоді апокаліпсис вже стоїть на твоєму порозі?

Сцена з вистави "Птахи". Світлила Христина Король
Сцена з вистави “Птахи”. Світлила Христина Король

“Війна лишає по собі багато шрамів. Не лише на тілах і душах людей. Наші ліси, поля, річки, моря, наше небо і наш ґрунт просочені отрутою війни. І залишаться такими ще багато десятиліть. У нас немає іншого дому, чи вирію, де можна перебути несприятливий час. Що нас чекає, якщо й далі на світових політичних форумах будуть обговорювати товщину пластикових стаканчиків, замість, наприклад, загрозливої окупації найбільшої АЕС в Європі?”, – зазначають у Театрі Лесі.

Для режисера Дмитра Захоженка тема наслідків війни для екології України є особливо болючою: “Війна в Україні все більше випадає зі світових трендів, люди за кордоном перестають про неї говорити. Величезна кількість європейських колег у розмові про екологічні проблеми і перспективи забуває про те, що Україна фактично потерпає від екоциду. Це вже не проблема, а катастрофа, яку неможливо ігнорувати. “Птахи” – спроба актуалізувати цей діалог”.

Як говорити про екологічні проблеми під час війни? Скаргами, хоровими співами, документальними інтерв’ю? Як говорити про підрив Каховської ГЕС зі сцени театру? Або про загрозу ядерного вибуху? Тілом, звуком, криком, матюками, металевими конструкціями вагою в сотні кілограмів, гарячим повітрям, політичним висловлюванням?

Сцена з вистави "Птахи". Світлила Христина Король
Сцена з вистави “Птахи”. Світлила Христина Король

Ми не маємо правильної відповіді. Ми шукаємо спосіб говорити, бо нам важливо бути почутими.

Тривалість вистави: 1 год 50 хв без антракту

 • Гостра режисура Дмитра Захоженка
 • Промовисті тексти Ніни Захоженко
 • Монументальна сценографія Олексія Хорошка
 • Фантасмагорійні костюми Марії Антоняк
 • Динамічна пластика Антона Сафонова
 • Апокаліптична музика Оксани Цимбаліст і Володимира Помірка

Ролі виконують:

 • Боривітер Степовий – Андрій Кравчук
 • Афінянин – Ростислав Колачник, Михайло Понзель
 • Ластівка Берегова – Ольга Федина, Тетяна Шелельо
 • Крук Звичайний – Анастасія Лісовська, Тетяна Фролова
 • Королева Одудиха – Наталія Мазур, Оксана Цимбаліст
 • Цесарка Рогата – Василь Колісник
 • Афіна – Таїсія Дацик

Вистава “Птахи” відбувається на великій сцені Театру Лесі (головний вхід). 

Придбати квитки на прем’єрні покази 7 та 21 квітня можна за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.