Сьогодні інноваційні технології широко використовуються в усіх сферах нашого життя, у тому числі і в музейній справі. Політика Львівського історичного музею також спрямована на впровадження цих технологій у діяльності музею. У жовтні у Відділі ЛІМ «Музей Історії України» (пл.Ринок, 24) вперше в музеях буде представлено комп’ютерну історико-політичну гру “ГЕТЬМАНЩИНА”.
Гра (автор Олексій Горбачик) присвячена подіям, які відбувалися у 17 столітті на території Війська Запорозького або Гетьманщини. Гравець зможе стати свідком та безпосереднім учасником початку Руїни – одного із найбільш трагічних та водночас героїчних періодів історії України після смерті Богдана Хмельницького.
Головне завдання гри – збереження суверенітету та незалежності держави.
Гравець отримає змогу впливати на політичні та дипломатичні рішення, розбудовувати економіку держави, візьме участь у війнах. І хоча дії гравця не можуть кардинально змінити хід історії, та все ж від нього залежатиме, яким шляхом буде розвиватися Гетьманщина і наскільки близькими до реальних історичних подій будуть його дії.
Планується, що відвідувачі музею зможуть попробувати свої сили у грі на комп’ютері в експозиції музею. Також автор гри запланував адаптувати її для музейних квестів.
Ольга ДОВГАНИК
«ТРАДИЦІЇ ХАРАКТЕРНИКІВ» (Збірка статей з видання «Братство Богуна», №2-№35). Про минуле предків, про давній православний світогляд, про праукраїнські держави за тисячі років, про Рахманські традиції, про характерництво як явище, про Івана Богуна і минуле Волині-України. Розкриті сакральні поняття минулого та значення віри характерників. Завантажити збірку можна у матеріалі «Характерники та характерництво» в блозі «Святояр Рось» на site.ua – https://site.ua/svyatoyar.ros/xarakterniki-ta-xarakternictvo-i04poz5