У Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького відновили лекторій (відео)

1261
У Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького відновили лекторій

12 лютого  2016 року, у відділі Європейського мистецтва 14-18 ст. Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького(дзеркальній залі Палацу Потоцьких),  відбулась Урочиста презентація відновленого лекторію та перша лекція з нагоди 109 річниці заснування галереї про її історію.

На початку презентації до присутніх звернулася керівник лекторію – заступник генерального директора ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Іванна Новаківська.  Після короткого анонсу вона надала слово владиці Ігору (Возьняку) Архієпископу Львівському Української Греко-Католицької, Митрополиту Львівському.

Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької, Митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк)
Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької, Митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк)

“Мені приємно, що запросили мене і я тішуся, що ця невелика зала є заповненою і це означає, що людей, які люблять мистецтво, які люблять культуру в нашім народі не бракує, а це означає, що позитивний дух, благородний дух у нашому народі живе і розвивається, і це дуже приємно.

Добре, що знаходяться люди, які дбають за те, щоб розвивалося наше мистецтво, розвивалася наша культура. І вона розвивається. Може замало трохи на це увагу звертають і дуже важливо, щоб в нашій країні трохи змінився напрям і щоб на культуру, на мистецтво звертали б більше уваги.

Я гадаю, що коли наш край, наша Україна доросте і збудують кілька музеїв, щоб твори не трималися в фондах, то ми для себе відриємо дуже велике багатство мистецтва та культури, яке знаходиться в нашому народі, а це багато дуже значить. І я би дуже підтримував, щоб наша влада, можливо від нас ініціатива виходила така, щоб будувалися, розширювалися музеї, де б ті твори, які лежать в фондах люди могли оглядати і духовно наповнюватися.” – сказав владика Ігор (Возьняк).

В.о.Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова
В.о.Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова

З Вітальним словом до учасників та гостей заходу звернулася в.о. Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова та розповість про роль Бориса Возницького у становленні та розвитку галереї та проголосить 2016 рік Роком пам’яті Бориса Возницького у ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького.

“Сьогодні ми дійсно поновлюємо роботу нашого лекторію, який був започаткований ще в середині 60-х років. Функціонував він на Стефаника, 3, тоді Львівська картинна галерея розташовувалася тільки в цьому приміщенні.

Таких лекторіїв у місті Львові було два – це був міський лекторій і лекторій у нашій галереї. Лекції тоді читали такі знані мистецтвознавці як: Володимир Овсійчук, Володимир Вуйцик, Володимир Любченко, Наталка Опанасенко. Я дуже добре пам’ятаю цей лекторій, я намагалася не пропустити жодної лекції.

Щоб відвідати лекторій до нас записувалися люди, стояли черги. У нас був діапроектор, стаціонарний екран, була кінобудка, оскільки після лекції ми старалися вибрати найкращі фільми по мистецтву, щоб показати людям.

На жаль, цей лекторій, з поважним причин, нам довелося закрити у 90-тому році. Зараз ми думаємо,що лекторій, все ж таки, розпочнеться, буде функціонувати”, – сказала пані Лариса відкриваючи лекторій.

Заступник генерального директора ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Іванна Новаківська
Заступник генерального директора ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Іванна Новаківська

Історію діяльності та відновлення лекторію  в ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького розповіла керівник лекторію – заступник генерального директора ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Іванна Новаківська.

Завідувач архіву ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Наталя Філевич
Завідувач архіву ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького Наталя Філевич

Лекцію про історію ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького прочитає Наталя Філевич – завідувач архіву ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького.

Також, на завершення лекції, керівник лекторію, заступник генерального директора ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького Іванна Новаківська анонсувала цікаві та пізнавальні лекції кожні два тижні та закликала молодь активно пропонувати наступні теми на офіційній сторінці в соціальних мережах.  Наступна лекція відбудеться уже 26 лютого 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.