У Львові показали виставку Романа Яціва «Відблиски» (відео)

1372
Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко
Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко

У вівторок, 26 травня 2020 року, в галереї Melanka-Art Lviv (вул. Лесі Українки, 8) відбулось онлайн відкриття виставки Романа Яціва «Відблиски».

Автор виставки «Віблиски» Роман Яців привітав глядачів із можливістю зустрітись у такому форматі і зазначив: «Я маю приємність показати тут деякі свої твори, здебільшого з 2020 та 2019 років. Вони організовані під метафорою «відблиски» – я завжди довго дошукуюсь до назв свої книжок і своїх творів. Я хотів тим терміном показати певний ліричний світогляд, який мені притаманний – тому, що моя реакція на життя, на людей, на світ, на природу часто має такий імпульсивний характер, і я намагаюсь фіксувати певні емоційні стани, екзистенційні порухи різними нюансованими структурами, які укладаються в ті чи інші твори. Це є акриловий живопис, виконаний на полотні або папері 2020-2019 рр. Тут домінує лірична тематика. Мотиви зовсім різні. Я визначаю стилістику свого малярства на стику між ліричною абстракцією і магічним реалізмом. Але є в мене багато творів, які представляють безформенне мистецтво (Art Informel), тут може таких творів є менше, більше мотивів впізнаваних. Фактично у цій впізнаваності є емоційний світ, моє захоплення природою, є натюрморти. Багато уваги я приділяю засобам виразу, які в мене вибудовані еволюційно не тільки через мою живописну практику але й через мою теорію дослідження українського мистецтва ХХ ст. Бо досліджуючи модернізм, чи ті чи інші мистецькі концепції, я суджу через нюанси авторської манери того чи іншого автора. Дуже хотілося б, щоби ця виставка принесла позитивні весняні емоції в цей специфічний час, в якому ми зараз перебуваємо. Тут багато позитиву, багато кольору, багато динаміки. Тому сподіваюсь що вона принесе вам заряд позитиву!»

Роман Яців відомий в Україні та поза її межами науковець, дослідник українського мистецтва, автор величезної кількості публікацій і монографій. Та попри свою титанічну наукову працю, виконання обов’язків проректора з наукової роботи ЛНАМ, Роман Яців ще й відомий художник, який багато працює в галузі станкового малярства, графіки, книжкового дизайну, фотомистецтва.

Іванна НОВАКІВСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.