У Львові показали виставку Романа Яціва «Відблиски» (відео)

848
Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко
Проректор з наукової роботи ЛНАМ Роман Яців. Фото: Ксенія Янко

У вівторок, 26 травня 2020 року, в галереї Melanka-Art Lviv (вул. Лесі Українки, 8) відбулось онлайн відкриття виставки Романа Яціва «Відблиски».

Автор виставки «Віблиски» Роман Яців привітав глядачів із можливістю зустрітись у такому форматі і зазначив: «Я маю приємність показати тут деякі свої твори, здебільшого з 2020 та 2019 років. Вони організовані під метафорою «відблиски» – я завжди довго дошукуюсь до назв свої книжок і своїх творів. Я хотів тим терміном показати певний ліричний світогляд, який мені притаманний – тому, що моя реакція на життя, на людей, на світ, на природу часто має такий імпульсивний характер, і я намагаюсь фіксувати певні емоційні стани, екзистенційні порухи різними нюансованими структурами, які укладаються в ті чи інші твори. Це є акриловий живопис, виконаний на полотні або папері 2020-2019 рр. Тут домінує лірична тематика. Мотиви зовсім різні. Я визначаю стилістику свого малярства на стику між ліричною абстракцією і магічним реалізмом. Але є в мене багато творів, які представляють безформенне мистецтво (Art Informel), тут може таких творів є менше, більше мотивів впізнаваних. Фактично у цій впізнаваності є емоційний світ, моє захоплення природою, є натюрморти. Багато уваги я приділяю засобам виразу, які в мене вибудовані еволюційно не тільки через мою живописну практику але й через мою теорію дослідження українського мистецтва ХХ ст. Бо досліджуючи модернізм, чи ті чи інші мистецькі концепції, я суджу через нюанси авторської манери того чи іншого автора. Дуже хотілося б, щоби ця виставка принесла позитивні весняні емоції в цей специфічний час, в якому ми зараз перебуваємо. Тут багато позитиву, багато кольору, багато динаміки. Тому сподіваюсь що вона принесе вам заряд позитиву!»

Роман Яців відомий в Україні та поза її межами науковець, дослідник українського мистецтва, автор величезної кількості публікацій і монографій. Та попри свою титанічну наукову працю, виконання обов’язків проректора з наукової роботи ЛНАМ, Роман Яців ще й відомий художник, який багато працює в галузі станкового малярства, графіки, книжкового дизайну, фотомистецтва.

Іванна НОВАКІВСЬКА

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.