У Кам’янка-Бузькій ОТГ спорудять скейт-парк

672
У Кам’янка-Бузькій ОТГ спорудять скейт-парк
У Кам’янка-Бузькій ОТГ спорудять скейт-парк

До кінця 2020 року у центральному парку імені Тараса Шевченка в місті Кам’янка-Бузька з’явиться сучасний скейт-парк,  повідомляє Дивись.info .

Реалізація такої ініціативи стала можливою завдяки обласному конкурсу проєктів міжмуніципального співробітництва територіальних громад Львівської області.

Проєкт «Будівництво скейт-парку для активної молоді в парку ім. Т. Г. Шевченка у м. Кам’янка-Бузька Львівської області» загальною вартістю 799 тис 866 грн подали п’ять громад Кам’янка-Бузька ОТГ, Жовтанецька ОТГ, Дернівська та Стрептівська сільські ради і Добротвірська селищна рада.

У силу різних причин місто Кам’янка-Бузька, як місто-район, залишається «магнітом» для мешканців навколишніх територій. Сюди приїжджають на закупи, по справах, пов’язаних із документами і за соціально-культурними послугами молодь та дорослі жителі сусідніх громад.

Розуміючи потреби цих запитів, Кам’янка-Бузька міська рада поступово розбудовує потрібну інфраструктуру, ремонтує приміщення, закуповує потрібне обладнання. Так, у громаді готують відкриття нового приміщення ЦНАПу, а на догоду активній молоді соціально-економічний відділ громади підготував проєкт на створення громадського простору з майданчиком для скейтбордингу, катання на ВМХ та роликах.

Очікується, що в результаті реалізації проєкту через вісім місяців буде облаштовано спортивний простір площею 525 м². Ця спортивна можливість буде актуальною для 5 638 юних мешканців громад.

За словами голови Кам’янка-Бузької ОТГ Олега Омеляна, діти та дорослі отримають можливість активно та безпечно проводити час на дозвіллі.

«На місці теперішнього парку буде створено місце здорового відпочинку із усіма можливими заходами запобігання дитячому травматизму. Цим самим ми пропагуємо здоровий, рухливий та соціально активний спосіб життя серед дорослих і дітей, подбаємо про покращення фізичного здоров’я дітлахів і створимо умови для спілкування та зближення мешканців, спільного проведення ними дозвілля», – розповідає голова ОТГ.

У сучасному світі набувають розвитку багато нових видів спорту. І якщо катання на скейтах та ВМХ велосипедах раніше було просто модним, але поодиноким явищем, то зараз це окремий вид спорту, який до того ж додали в Олімпійську програму.

На теперішній час діти катаються на скейтах, роликах та велосипедах у непристосованих місцях, де дихають вихлопними газами машин та наражаються на небезпеку. Екстремали обирають досить небезпечні місця саме через відсутність у місті спеціально облаштованої території.

У 2020 році в місті завершують реконструкцію центральної частини міста, а вулицю Незалежності роблять пішохідною, мостять бруківкою та облаштовують лавками і висаджують зелені острівки. Цьогоріч закупили саджанці магнолій, якими планують засадити узбіччя.

Спеціалісти ради неодноразово відвідували навчальні заходи у Львівському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою», зокрема заходи із соціальної політики, просторового планування, гендерного бюджетування, що допомогло краще зрозуміти потреби різних цільових груп.

Ініціатива створення скейт-парку виходить від молодіжної ради, які розповіли, що фрірайдом вже займаються більше трьох десятків осіб. Ініціативна молодь знайшла підтримку і в сусідніх радах.

Під дописом про майбутнє облаштування скейт-парку на сторінці Кам’янка-Бузької міської ради у Фейсбуці зібрано 56 коментарів з емоціями захвату та підтримки від мешканців громад. Мешканці та ентузіасти самостійно вибрали те обладнання, яке користується попитом серед скейтбордистів. Такий «мозковий штурм» та спільне обговорення підтверджує актуальність проєкту та демонструє згуртованість громади.

Опитування у цьому ж Фейсбуці показало, що 96% батьків хочуть, аби їхні діти більше спілкувались з ровесниками та займались спортом на вулиці, а не просиджували цілі дні в мережі інтернет.

Щорічні медичні обстеження показують, що у місті дедалі більше дітей страждають порушеннями зору, кістково-м’язової тканини, що є наслідком малорухливого способу життя та прив’язаності до телевізора, Інтернету, мобільних телефонів. Діти стають асоціальні, важко знаходять контакт з ровесниками, а родинне спілкування замінюється засобами телекомунікації.

До того ж, опитування мешканців на час підготовки стратегії розвитку ОТГ показало, що після закінчення школи більшість дітей покидають громаду та продовжують навчання у Львові чи інших обласних центрах, зокрема й через те, що міста пропонують величезний вибір рекреаційних місць та варіантів відпочинку і дозвілля.

Із загальної вартості проєкту майже 800 тис грн 270 тис планують отримати із обласного бюджету, майже на 405 тис потреб профінансує Кам’янка-Бузька міська рада, 50 тис додасть Дернівська сільська рада, по 10 тис скерують Жовтанецька ОТГ і Добротвірська селищна рада, ще 5 тис надійде від Стрептівської сільради. 50 тис грн додадуть спонсори.

Координувати заходи реалізації проєкту буде особисто міський голова та менеджер проєктів міської ради. До робочої групи входитимуть представники усіх місцевих рад-партнерів, молодіжна рада та спортсмени громад-партнерів. Після спорудження об’єкт буде прийнятий на баланс міського комунального підприємства і подальше обслуговування буде здійснюватися за рахунок фінансування з міського бюджету.

Дарія ЗУБРИЦЬКА
експертка із висвітлення і комунікації Львівського регіонального офісу Програми U-LEAD.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.