У Дрогобицькому районі досліджуватимуть древнє городище ХІ століття

166
Село Ступниця Дрогобицької територіальної громади
Село Ступниця Дрогобицької територіальної громади

У селі Ступниця, яке входить до Дрогобицької територіальної громади, під землею досліджуватимуть древнє городище, засноване в межах ХІ століття. Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Зараз на цій території церква та приватне угіддя. Днями на місце виїжджала делегація на чолі з районними та обласними чиновниками.

Як розповів археолог Ярослав Погоральський, зараз на цій території видніє пагорб, який слугував оборонним валом, також тут можна знайти багато артефактів, які використовували у побуті X-XIV століть.

Історик Богдан Лазорак зазначає, що колись це поселення називали Ступниця-Руська. Його заснували білі хорвати. Це було масштабне поселення з фортецею та оборонними валами. Тут проживали ремісники, ковалі, гончарі, майстри. Цю територію досліджували Грушевський, Кобільник, Рапопорт. Тут уже знаходили горщики та їхні рештки, печатку волинського князя, зооморфний бронзовий гак, датований X-XІІІ століттями. Віднайдений гак є аналогічним до артефактів варязької культури Х століття. Частину цих експонатів зберігають у музеї Дрогобиччина.

Знахідка в селі Ступниця Дрогобицької територіальної громади
Знахідка в селі Ступниця Дрогобицької територіальної громади

Керівництво дрогобицької громади вважає, що дослідження цієї території та відкриття нових історичних фактів сприяли б не лише доповненню історії, а й розвитку туризму в регіоні. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма дав доручення заступнику Андрію Ковчу напрацювати стратегію подальшого вивчення території та її промоції, – йдеться на сайті Дрогобицької міської ради.

З бюджету громади планують виділити кошти на проведення дослідницької експедиції із залученням археологів.

Наталка РАДИКОВА

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.