У Дрогобицькому районі досліджуватимуть древнє городище ХІ століття

600
Село Ступниця Дрогобицької територіальної громади
Село Ступниця Дрогобицької територіальної громади

У селі Ступниця, яке входить до Дрогобицької територіальної громади, під землею досліджуватимуть древнє городище, засноване в межах ХІ століття. Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Зараз на цій території церква та приватне угіддя. Днями на місце виїжджала делегація на чолі з районними та обласними чиновниками.

Як розповів археолог Ярослав Погоральський, зараз на цій території видніє пагорб, який слугував оборонним валом, також тут можна знайти багато артефактів, які використовували у побуті X-XIV століть.

Історик Богдан Лазорак зазначає, що колись це поселення називали Ступниця-Руська. Його заснували білі хорвати. Це було масштабне поселення з фортецею та оборонними валами. Тут проживали ремісники, ковалі, гончарі, майстри. Цю територію досліджували Грушевський, Кобільник, Рапопорт. Тут уже знаходили горщики та їхні рештки, печатку волинського князя, зооморфний бронзовий гак, датований X-XІІІ століттями. Віднайдений гак є аналогічним до артефактів варязької культури Х століття. Частину цих експонатів зберігають у музеї Дрогобиччина.

Знахідка в селі Ступниця Дрогобицької територіальної громади
Знахідка в селі Ступниця Дрогобицької територіальної громади

Керівництво дрогобицької громади вважає, що дослідження цієї території та відкриття нових історичних фактів сприяли б не лише доповненню історії, а й розвитку туризму в регіоні. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма дав доручення заступнику Андрію Ковчу напрацювати стратегію подальшого вивчення території та її промоції, – йдеться на сайті Дрогобицької міської ради.

З бюджету громади планують виділити кошти на проведення дослідницької експедиції із залученням археологів.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.