У День Львівського університет відбудеться відкриття виставки Макса Вітика “ВОЇНИ СВІТЛА”

105
Максим Вітик
Максим Вітик

В середу, 11 жовтня 2023 року, о 17:00 годині в холі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Університетська, 1) відбудеться відкриття виставки Макса Вітика “ВОЇНИ СВІТЛА”.

Випускник Львівського університету Максим Вітик завітає до своєї alma mater із власною колекцією картин, що складається з 12 витворів і стосується теперішніх масштабних подій, що відбуваються в Україні. Цикл картин “Воїни світла”, що написаний під час Революції Гідности 2014 року, зображує по-дитячому щирих фантазійних героїв, які уособлюють сторожу нашого спокою, світла та поєднують у собі символічні, фольклорні та релігійні риси. Сам автор головною темою свого образотворчого мистецтва вбачає пафос наївних візій. У серії «Воїни світла» митець «модернізує» архетипний містичний матеріал, щоби перенести сучасні події на площину вічної боротьби добра і зла.

Упродовж останніх двадцяти років Макс Вітик мав багато виставок, які привертали увагу міжнародної авдиторії своїм особливим мистецьким баченням. Нещодавні персональні виставки містять проєкти в Українському інституті Америки в Нью-Йорку, галереї ArtMarts у Каїрі, міжнародному музеї мистецтва в Макаллені, Техас та Національному музеї Київська Картинна Галерея. Його персональні виставки були представлені на ярмарках Scope Art у Базелі, Context Art у Нью-Йорку та Маямі, а також на Art Kyiv в Україні.

Урочисте відкриття виставки «Воїни світла» у День Львівського університету зовсім не випадкове, адже Університет є не лише місцем, де твориться наука, формується свідомість та культивується любов до власної держави; це осередок культури та мистецтва, яким зможуть насолодитися усі відвідувачі.

Виставка Макса Вітика у Львівському університеті – це не лише про можливість доторкнутися до духовного, а й зібрати кошти для наших військових. І кожен донат – стане свідченням того, що в час війни навіть мистецтво перестає бути лише в естетичній площині. Сьогодні і воно – наша зброя проти ворога.

Тож закликаємо не проходити повз, а завітати на виставку, відкриття якої відбудеться в холі головного корпусу Львівського університету 11 жовтня 2023 року. Також під час відкриття виставки буде проведено благодійний аукціон, на підтримку працівників та студентів Львівського університету, що зараз у лавах ЗСУ, й ви матимете змогу віддати частинку свого серця та коштів для того, аби наші ФранкКотики якнайшвидше побороли ворога та повернулися живими до рідних домівок.

Івона ЛОБАН

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.